מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שירותי IT – המאבטח האמיתי של העסק שלך

מהם IT שירותי?

IT היא טכנולוגיית מידע, information technology שעושה אבטחת מידע וסייבר. היא כוללת עיבוד של הנתונים תוך שימוש בתוכנה, בחומרה ובתקשורת בין מחשבים. שירותי IT הם הגנה טכנולוגית על מידע ממוחשב וזוהי, לצורך העניין, חברת המנעולים החדשה של המידע הממוחשב.

מי צריך שירותי IT?

לפני שאנחנו עונים על השאלה הזו, עלינו לזכור שמדי יום נערכות פריצות למחשבים, החל ממחשבים אישיים וכלה במערכות מדיניות. גם בין מדינות יש נסיונות לתקוף מערכות סייבר גדולות, כמו כאלו של חברות חשמל, בנקים וגופים ממשלתיים. על הרקע הזה נולד הצורך באבטחת מידע. בתחילת דרכו של האינטרנט אפשר היה להסתפק באנטי וירוס עם תוכנות ריגול אבל במשך השנים, הפורצים למדו לסחוט מבעלי המידע הפרוץ כספים עבור שחרור המחשבים שלהם. מתוך כך נולד הפתרון של העברת המידע מן המחשבים אל מקום מנותק, מוגן ונייטראלי. לכן כל אחד צריך שירותי  ITובפרט מי שעלול למצוא עצמו מול תוכנת כופר.

בנוסף לתוכנות כופר, המידע עצמו, במהלך הפריצה, עלול להינזק ואפילו להיעלם. לכן, העברת המידע אל מקום מוגן מאפשרת שיחזור שלו במהירות ובקלות על ידי שירות של IT. החברות המספקות את ההגנה מאפשרות לחברה שניזוקה לקבל את המידע שנשמר לכל מקום בעולם.

איפה נשמר המידע הממוחשב?

החברות שנותנות שירותים של IT שומרות את המידע בענן. בתחילת שנות האלפיים היוו העננים גיבוי למקרה של פגיעת וירוסים ותוכנות מזיקות, אבל מאז השתנה הצורך וכיום יש להגן על המידע מפני פורצים מכווני מטרה.

האם העסק שלי צריך הגנה?

כל עסק צריך הגנה של שירותי IT, גם אם הוא עסק מאד קטן וגם אם הוא לכאורה, לא מעניין פורצים. הדבר דומה למי שיאמר שאף אחד לא יפרוץ לבית שלו כי הספרים שלו אינם מעניינים והרי ברור שזה אינו שיקול בעיני הפורצים. לכן כדאי לכל עסק, גם אם הוא קטן וגם אם הוא מוכר מוצר טרביאלי להגן על כל המידע שלו באמצעות ענן וחברה שנותנת שירותים של IT.

פריצה למחשב עלולה לנעול אותו ולהשבית את העבודה בעסק. זה כולל אפילו את הקופה הממוחשבת. לכן, בהתאמה האישית של שירותי IT  לעסק, יש לסמן את הדאוון טיים שלו, את השאלה כמה זמן הוא יכול לתפקד ללא שירותי מיחשוב. על סמך השאלה הזו בונים את מפת ההגנה שלו ואת סוג התקשורת שלו עם הענן.

השימוש בענן כולל גיבוי של הנתונים בשרת עם הצפנה מתוחכמת, אפשרות לגישה מרחוק כדי שהעסק יוכל לקבל את המידע מכל מקום בעולם, שיחזור של הנתונים והגנה תמידית על שטח האיחסון. אבטחת מידע וסייבר נעשית בחברה שיודעת לתת שירותי IT, והיא תבטיח לבעל העסק שהמידע שלו מוגן ושהעסק שלו יוכל להמשיך לעבוד בכל מקרה.

דילוג לתוכן