מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

רשת מקומונים בשרון מסקרת את פעילות החסד הענקית של תושבי נתניה והפעם הדר ליבק

מזה כארבעה שבועות מרכזת הדר ליבק חמ"ל טלפוני אשר סייע עד היום למאות מתושבי העיר ולא רק. חמ"ל המתנדבים, המכונה גם החמ"ל של אפרים בולמש, מיקד את המאמצים בשבוע הראשון בסיוע בקליטת מפונים אך בעיקר מתפנים שפשוט ברחו מהדרום המופגז. להם נמצאו סידורי לינה בין השאר בדירות בעיר, באמצעות תושבים טובים ומתווכים שסייעו באיתור נכסים פרו בונו (ללא תשלום).

"החל מהשבוע השני שמנו לב, שיש אותות מצוקה גם בקרב התושבים", מספרת הדר ליבק שבימים כתיקונם היא מורה לבלט ופעילה חברתית מובילה בתחום איכות והגנת הסביבה.

"אנו מסייעים ככל יכולתנו לכולם. לתושבים המבקשים להתנדב ולא יודעים לאן לגשת ואיך להירשם, לוותיקים תושבי נתניה שמתקשרים ויוצרים קשר. חלקם משוחחים כי כל מה שרצו זו אוזן קשבת. חלקם כי הם גרים בבית שאין בו מקלט או שהמקלט חסום והם חוששים. אירגנו מתנדבים שסייעו לפנות מקלטים פרטיים, חיברתי בין דיירים לעורכי דין בהתנדבות שוועדים השתלטו על מקלטים פרטים. קישרנו בין תושבים שתרמו ציוד וריהוט למפונים שהגיעו לדירות בעיר, טיפלתי בגברת ותיקה שלא מסתדרת עם האפליקציות בנייד וחוששת לצאת מהבית לרכוש תרופות".

לשאלה מה הכי מרגש אותה ענתה הדר: "הכי מרגש אותי שרבים מאלה שסייענו להם בחמ"ל המתנדבים של בולמש, ביקשו בהמשך להתנדב ולתרום ולסייע. בהם, גם מפונים המתארחים בבתי המלוו בעיר שביקשו להחזיר כחלק מהכרת הטוב לתושבי נתניה. זו בעיניי ישראל היפה".

חמ"ל המתנדבים של בולמש:
052-5707316

דילוג לתוכן