מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

רעיונות לכתיבת ברכה לחתונה שתגרום לזוג הצעיר להתרגש

שם הכתב: מדור פרסומי

פתיחת המעטפות שבתוכן המתנות בסוף החתונה, נחשבת לסיטואציה שבה ההתלהבות מהאירוע קצת נרגעת וכעת הזוג פנוי ליהנות מהתחושה המרגיעה של אחרי הלחץ. אתם כאורחים, יכולים להוסיף גם לרגעים הללו קצת ריגוש ושמחה כמעט כמו אלו שהיו בחתונה עצמה, במידה ותשקיעו בכתיבת ברכה לחתונה שהיא קצת מעבר ל"מזל טוב" הרגיל. כתיבת ברכות לחתונות איננה מלאכה קלה כפי שנדמה, אולם בהקפדה על כמה דגשים גם אתם תוכלו להעניק לזוג הצעיר מתנה נהדרת בדמותו של טקסט, אותו הם יקראו ואולי אפילו יזילו דמעה של אושר.

מה גורם לאנשים להתרגש כשהם מקשיבים לאדם מקריא ברכה לחתונה?

 רגע לפני שאתם לוקחים עט ואיגרת ברכה יפה, חישבו על נאומים של אנשים הקרובים לחתן ולכלה בחתונות קודמות בהן נכחתם, אשר הוקראו בזמן האירוע עצמו. באופן טבעי, עצם הקרבה המשפחתית או החברות עם הזוג שזה עתה נישא, עושה גם היא את שלה ולכן כל מילה שהנואם יוציא מפיו – תרגש את הזוג עד מאוד ולא משנה מה הוא יגיד.

למרות זאת, ישנם נאומים שנחרתים בזיכרון קצת יותר מהאחרים. חישבו עליהם בבואכם לנסח ברכה לחתונה אפילו אם את זו שלכם אתם עומדים להכניס למעטפה והיא לא תוקרא בפני קהל רב אלא רק בלבבותיהם של בני הזוג. מה שיכול לייחד את ברכת החתונה שלכם היא הנגיעה האישית שתיצקו אל הנוסח, כלומר שהתפקיד שלכם הוא לתת הרגשה לזוג הצעיר שאתם לא רק נתתם את הצ'ק והלכתם מן המקום, אלא שהאירוע עצמו נגע לליבכם וריגש אתכם, כמעט כמו את ההורים של החתן והכלה או כל אדם אחר שקיבל את הכבוד לנאום במהלך החתונה.

נושאים שכדאי להזכיר בזמן הנאום

מיומנות בכתיבה היא עניין נרכש ולא לכולם "יש את זה". לפעמים כדאי אולי אפילו לפנות אל איש מקצוע אשר מנסח ברכות לחתונות למחייתו, שיידע להביא את הדברים שלכם ולקבצם לידי טקסט ברור ומאורגן, שיביא את כל מה שיש לכם להגיד באופן ממוקד. אתם אלו שצריכים להגיע עם הרעיון עבור ברכה לחתונה: אולי כדאי להזכיר אירוע מרגש מן העבר, אולי להזכיר את הרגע שבו הכירו בני הזוג זה את זו גם אם זה לא קשור אליכם בשום צורה – העיקר לדעת לפנות, באמצעות המילים, אל הלבבות של החתן והכלה ולגרום להם להרגיש לעוד רגע קט שהם בתוך האירוע המשמח עדיין, חוגגים את אהבתם ומקבלים אהבה מכל הנוכחים.

נושאים שעדיף שלא לדבר עליהם – איך לכתוב מרגש ולא מביך

כדאי ואף מקובל לתבל את הטקסט של ברכה לחתונה בהומור, אך שימו לב שאתם לא גולשים לכדי מילים שיביכו את הכלה או את החתן. הקפידו על שפה נאותה ועל הימנעות מהזכרת אירועים שיגרמו לאי נעימות ביניהם. איזון בטקסט, הן בשפה שבה הוא נכתב והן בתוכן, יעזור לכם לכתוב ברכת חתונה מושלמת שתיזכר לעד.

דילוג לתוכן