מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

רוכבים נגד אלימות

פייר מיקאל כהן, תושב נתניה,  קם בוקר אחד והחליט שנמאס לו. הוא לא מוכן להישאר אדיש לאלימות הגואה בקרבנו. יחד עם מיטל בנאי ובר פלח הם מרימים שיירת מחאה נגד אלימות בכלל ואלימות נשים בפרט.

 למעלה מאלף רוכבי אופנועים הצטרפו אליהם בשישי האחרון, בשיירה שהתחילה בהרצליה והגיע לסיכומה בכיכר העצמאות בנתניה.

מאת: יאיר ישראל

שיירת האופנועים "רוכבים נגד אלימות" יצאה לסיבוב שני ביום שישי האחרון .

השיירה יצאה מהרצליה, דרך קדימה-צורן וכפר יונה והגיעה עד עצרת המחאה המרכזית בכיכר העצמאות . המחאה תחת הכותרת "רוכבים נגד אלימות"  שמה מטרה להעלות את מודעות הציבור נגד אלימות נשים ואלימות בכלל בחברה הישראלית.

מדובר ביוזמתו הפרטית של הפעיל החברתי, פייר מיקאל כהן, תושב העיר.  מיקאל  יוזם ומוביל השיירה , אליו הצטרפו מיטל בנאי ובר פלח. יחד הם הצליחו להוציא אלפי רוכבים מבתיהם ולקרוא "די לאלימות".

פייר מיקאל אומר ל"השבוע בנתניה : " אי אפשר כבר להישאר אדישים. נזעקנו שוב ופנינו לכל קהילת הרוכבים  שהצטרפו לשיירת המחאה " . אחרי שהתרגשנו, הבנו שלא מדובר בפעם הראשונה שמיקאל זז מהכסא.

מדובר ביוזמה פרטית שלך , שכבר יצאה לפועל בעבר?

"כן, כבר בנובמבר האחרון שיירת האופנועים יצאה לראשונה  לדרך לאות מחאה לרצח נגד נשים .דאז, הרצח של מיכל סלע היה הטריגר. לא יכולתי להשאר אדיש אז, ואני לא יכול היום." אומר מייקאל.

פנינו לכל קהילת רוכבי האופנועים בישראל שוב והאירוע יצא לדרך שוב "

השנה – עבדנו בשיתוף פעולה  עם 4 רשויות –התחלנו את המסע בהרצליה, עברנו דרך קדימה צורן, כפר יונה וסיכמנו בנתניה, שם קיימנו את עצרת המחאה המרכזית."

מה ההרגשה רגע אחרי?

"זה פשוט מדהים ומרגש. אין לי מילים.  אנו זקוקים לשינוי תפיסה בחברה הישראלית, כדי להפסיק את האלימות והחפצת נשים, כדי לחולל שינוי ולמנוע את מקרה האלימות הבא. השנה גם השקנו את מדבקות "שכן טוב" שאני קורא לכל משפחה להדביק בפתח הבית שלה".

מה מדבקות "שכן טוב מסמלות" ?

"שכן טוב מודע לסביבה שלו, כך אני חושב" אומר מייקאל וממשיך לפרט על היוזמה החדשה. במהלך האירוע הם חילקו מדבקות "שכן טוב" למשתתפים וביקשו מכל המוחים נגד אלימות להדביק את המדבקה בפתח הדלת, למען יראו ויראו .

"קודם כל כולנו צריכים לפקוח עיניים ולראות אם משהו נראה לנו חריג. מלבד זאת אני רוצה לייצר הרתעה. מספיק שיהיה בכל בנין מדבקה אחת של שכן טוב שאישה או גבר החווים אלימות ידעו שהיא יכולה להקיש בדלת ולקבל עזרה. או אפילו ליצור הרתעה אצל הבן זוג המכה . הלוואי ונצליח כך למזער את המקרים . ולגרום לבן זוג המכה לחשוב פעמיים לפני שהוא מרים את היד".

לעצרת הגיעו שירה ווישניאק שאחותה מאיה ווישניאק נרצחה השנה ולילך שם טוב ששלושת ילדיה נרצחו ע"י הגרוש שלה.

הגיעו להשתתף במחאה החשובה: להקת בית הבובות, מוש בן ארי, יובל שם טוב ויהודה אליאס.

האירוע קיבל חסות של  אלבר מוטו יבואנית הארלי דיוידסון בישראל, עיריית נתניה, עמותת היכל התרבות נתניה ועיריית הרצליה. 

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר שהגיעה למחאה מסרה לנו: "נתניה אומרת 'די לאלימות' – די לאלימות בכלל ודי לאלימות נגד נשים בפרט. אנו מחבקים את קהילת 'רוכבים נגד אלימות' זו השנה השניה ומצטרפים למחאה החשובה שמטרתה העלאת המודעות, חינוך והסברה לנושא החשוב".

*ניסים בנימין* מנכ"ל אלבר מוטו יבואנית הארלי דיוידסון לישראל: "אני רואה חשיבות רבה למעורבות חברתית של רוכבי אופנועים בישראל ולעובדה שיותר גברים ירימו את הכפפה, ייקחו יוזמה ויובילו בצוותא עם הנשים הרבות שרוכבות במועדון הארלי, את המאבק בתופעה הבזויה של אלימות כנגד נשים".

דילוג לתוכן