מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

קמחא דפסחא

במרכז הלוגיסטי של 'טוב לב' קופת הצדקה המרכזית של נתניה לא נחים לרגע . ערב פסח בפתח

ומרכז ההתנדבות של החלוקה הממוקם באזור התעשייה בעיר הומה ככוורת עד השעות הקטנות של הלילה . היקף הפעילות מעורר התפעלות, והגדול ביותר בעיר נתניה.

שאלנו את מנכ"ל העמותה שאול וייס מה היקף הפעילות?  הוא ידע לתת מספרים מדויקים: "עלות הקמפיין כולו מסתכם ב525,000 ש"ח! אנחנו מצליחים להתמודד עם הלחץ והעומס בזכות 130 המתנדבים והמתנדבות טובי הלב שנותנים בכוחם וזמנם בכדי לעזור לנו לנהל את המערך הלוגיסטי העצום הזה!"

כמו כל ארגון צדקה ב'טוב לב'  מתבסס על תרומות של נדיבי לב אשר רוצים לקחת חלק במצוות הצדקה האדירה או להתנדב לחלוקת ערכות החג.

ארגון צדקה ב'טוב לב' פועל כל השנה במגוון תחומים:  

בית התמחוי

בית התמחוי דואג בכל השנה מידי יום ביומו למאות אנשים אשר אין ביכולתם לדאוג לעצמם להזנה. מגביר את פעילותו לקראת חג הפסח ולקראת ליל הסדר ההמוני אשר פתוח בפני כל דורש בלב רחב ובשמחה.

תמיכה במשפחות

למעלה מ 1,300 משפחות בעיר נתניה נתמכות באופן שוטף ע"י עמותת 'טוב לב', אשר ללא חלוקת ארגזי המצרכים והירקות היו מגיעים לחרפת רעב.

ביגוד

גם ב'בית שי' מערך התרומות של ביגוד חדש ויד 2 שנתרם מחברות הלבשה ומאנשים טובי לב הומה בימים אלו שלפני החג בכדי שכל אחד ואחת יוכלו להגיע לחג כשהם לבושים בבגד חגיגי ומכובד.

שאול וייס, מנכל העמותה מסכם ל"השבוע בנתניה" : "בעצם, 'טוב לב' היא הכתובת של כל נזקקי נתניה, העזרה החברתית, הדאגה לחלשים היא נר לרגלנו, שלא יישאר אף אחד רעב ועצוב!".

וויס ,הרוח החיה בשטח שעושה ימים כלילות לטובת הכלל, תוך כדי שהוא דואג לעוד נהג שייקח ארגז מצרכים למשפחה נוספת ששלחה הודעה על כך שהשנה המצב הכלכלי שלהם הדרדר ואין הם יכולים ללכת ולרכוש את מצרכי החג.

קמפיין גיוס המוני לפסח

כל השנה הארגון מגייס תרומות עבור אותם נצרכים. כעת ערב חג הפסח בוודאי ראיתם את הפרסום על קמפיין ה'קמחא דפסחא' של הארגון אשר עלותו כאמור מגיעה ליותר מחצי מיליון ש"ח!

הארגון שם לו למטרה לא להותיר אף נזקק מאחור, ודואג למקד בכל פעם לפי הצורך העילה או נתון בכדי לעזור לכל דורש ללא הבדלי דת ומגדר… הארגון אך בשנה החולפת גייס מאות אלפי שקלים עבור אנשים קשי יום משפחות ברוכות ילדים משפחות חד הוריות וכל אדם שמסיבה כזו או אחרת התקשה להביא פרנסה לביתו.

בפורים האחרון הארגון הכתיר כהצלחה אדירה את מיזם "מתנות לאביונים",  מיזם אדיר ועצום בהיקפו שהצליח להגיע ליותר מ20,000 בתי אב.

חג הפסח מתקרב והארגון יוצא בקמפיין גיוס תרומות בהיקף של כחצי מיליון ש"ח עבור אותם משפחות שזקוקות לזה כמו אוויר לנשימה ממש.

הארגון מונה מספר גדול של מתנדבים שם לו למטרה לדאוג השנה יותר מתמיד לא להשאיר אף יהודי בלי הדברים הנצרכים לחג, בכל זאת השנה החולפת הייתה מאתגרת עבור כולנו וסחפה אל מתחת לקו העוני לצערנו עוד רבים… בשבילם אנחנו בדיוק כאן .

מה אתכם מצטרפים למשימה ? חייגו *2613

דילוג לתוכן