מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ציון גבוה לאגף ההון האנושי בעיריית חדרה

אגף ההון האנושי בניהולה של דגנית זילבר הציג ביצועים גבוהים בתחום ההון האנושי והמינהל התקין, וזכה בשל כך להאצלת סמכויות מורחבות בנושאים משמעותיים בתחומי פעילותו | ראש העיר: "גאה בהכרה הרשמית ממשרד הפנים בטיב השירות בעירייה."

בחודש ספטמבר 2019 יצא לדרך פרויקט "נקודת ראות" של משרד הפנים, משרד האוצר והרשויות המקומיות ובו גובשה ועודכנה מדיניות בקרת ההון האנושי ברשויות המקומיות. אגף ההון האנושי בעירית חדרה, בניהולה של דגנית זילבר, נבחר לאגף שהציג ביצועים גבוהים בתחום ההון האנושי והמינהל התקין וזכה בשל כך לביזור סמכויות בנושאים משמעותיים כגון אישור ועדכון חוזיים אישיים, קידום שכר תקופתי לעובדים בחוזים אישיים, עדכון דרגת הרשות ואישור לקליטת עובדים בחוזה אישי בשכר אמצע או מירבי. זאת בעוד שרשות שלא מציגה ביצועים גבוהים, חייבת לפנות למשרד הפנים בכל נושא ולקבל אישור המשרד מראש בטרם ביצוע.

למרות שפרויקט 'נקודת ראות' יצא לדרך בשנת 2019, המבחנים לרשויות בוצעו בפועל השנה, לכן הציון הגבוה של אגף ההון האנושי התקבל רק לאחרונה, עם השלמתו. הפרויקט נוסד במטרה לקדם ולגבש מדיניות בקרת הון אנושי עדכנית ויעילה לתחום ההון האנושי ברשויות המקומיות, וליצור שכבת על רעיונית, המתייחסת לתורה ולדוקטרינה של ביצוע רגולציה על תחום ההון האנושי תוך הקפדה על כללי מנהל תקין, מקצועיות, כמו גם שמירה והעלאה של אמון הציבור.

במסגרת הפרויקט גובש מדד ראשון מסוגו לבדיקת איכות ויכולות ניהול ההון האנושי בכלל הרשויות בישראל וכן הונהגה בקרה דיפרנציאלית בהתאם ליכולות כל רשות. חדרה, שהציגה ביצועים טובים בתחום ניהול ההון האנושי והמינהל התקין, וזכתה כאמור לציון גבוה, תוגמלה בהקלות רגולטוריות וביזור סמכויות משמעותי בתחומים נרחבים בעבודת האגף השוטפת, מהם ייהנו בסופו של יום תושבי העיר חדרה.

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן הביע גאווה על עבודת האגף, וברך את מנהלת האגף דגנית זילבר ועובדי האגף. "גאה בציון הגבוה שקיבל האגף, בהכרה הרשמית ממשרד הפנים בנוגע לטיב השירות בעירייה, ומברך על הבחירה ועל העצמאות שניתנה לאגף, שתסייע בהמשך מתן שירות מיטיבי לעובדים."

דילוג לתוכן