מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

פוליגל – הלוח שמתאים לך

שם הכתב: 4251390820

איטום גגות, שלטים, תיקי מסמכים ולוחות תצוגה. לכל אלה יש לוחות מתאימים. פוליגל הוא השם של החברה הראשונה שייצרה אותם בארץ. הפטנט יפני אגב, האיטלקים שיפרו אותו קצת והישראלים ייצרו. החברה כבר נמכרה אבל הפוליגל נשאר כשם גנרי לכל הלוחות העשויים פוליקרבונט או פוליפרופילן. הם משמשים את הקבלנים לאיטום של גגות, הם משמשים אדריכלים, חקלאים והחברה הישראלית ייצרה גם תיקים למסמכים ולשרטוטים. התיקים משמשים עד היום את הסטודנטים ואת האדריכלים.

החומר עמיד במים, אינו סופח לחות שהרי הוא פלסטיק, אינו נשבר כי יש לו גמישות והוא אפילו עמיד בפני חומרים מסיסים מסוגים שונים, כך שאפשר לנקות אותו בקלות. הפוליגל גם קל ולכן הוא מעולה לציפוי פרגולות, למשל. אם רוצים לייצר גג מן הפרגולה, אפשר לצפות אותה בלוחות פוליגל ולהרוויח כיסוי עמיד בגשם, מעביר אור וקל לביצוע.

פוליגל – אור אין חום אווט

לוחות מפוליגל יודעים להעביר אור אבל לסנן חום. לכן הם טובים גם לשימושים שונים בחקלאות, במקומות שכן צריך להעביר את האור לצמחים אבל לא רוצים לחמם את מה שמתחת לכיסוי. הלוחות עשויים מפוליקרבונט או מפוליפרופילן. הראשונים דומים לחומר המוכר לנו כפרספקס אבל שונים ממנו כי הוא שביר והם כמעט ולא. מפוליקרבונט עושים בקבוקי מים, למשל. שני סוגי הלוחות יודעים לסנן חום ולהעביר אור. כמובן שהם מצופים בחומר שמגן עליהם מפני קרינה, כי הם אמנם עמידים בפני חומרים רבים אבל בלי הציפוי ובלי הגנה מפני קרינה הם ייפגעו במשך הזמן.

ישנם לוחות פוליגל לשימוש פנימי ויש לשימוש חיצוני. אלה לשימוש הפנימי משמשים את הסטודנטים עם התיקים, משמשים את תעשיית האלקטרוניקה ובתי הדפוס בונים מהם שלטים. גם הגננת משתמשת בלוחות של פוליגל לצרכי יצירה. לעומתם, הלוחות לשימוש חיצוני מעולים לחיפוי פרגולות, למשל. אפשר להפוך פרגולה לגג של ממש עם לוחות של פוליקרבונט, הם יתנו צל וימנעו חימם מיותר של החלל. אפשר להרכיב אותם גם לבד.

לוחות פוליגל מגיעים עם ציפוי משני הצדדים הגדולים שלהם, העליון והתחתון. על הצד העליון מודבק משטח עם סימונים של החברה ועל הצד התחתון מודבק משטח אפור. הציפוי העליון הוא צבעוני כי זה הצד שיפנה אל השמים והוא מצופה בחומר המגן מפני קרינת uv. בתום ההתקנה יש להוריד את היריעה העליונה, זו המסומנת, ולקבל את הלוח בצבע  שנבחר או שקוף. ההתקנה פשוטה יחסית. בשלב הראשון צריך למדוד בדיוק את המשטחים ולנסר את הלוחות בהתאם. יש להצטייד בברגים טובים כדי לחבר את הפרופילים אל הפרגולה ואחר כך להניח את הלוחות ולחבר אותם אל הפרופילים. העבודה דורשת בעיקר דיוק ותכנון טוב. הפוליגל עמיד בפני גשם ואפילו בפני ברד אבל תמיד יהיה מותקן בשיפוע כדי שלא יתנקזו עליו מים.

 

דילוג לתוכן