מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

פארק איינשטיין

בהפנינג ססגוני, במהלכו הפך פארק איינשטיין לממלכת אור וקסם – הושק השבוע אחד מהפארקים הגדולים שהוכשרו בעיר. 

מאת יקיר ישראל 

פארק איינשטיין ממוקם בצפון העיר נתניה, סמוך לצומת הרחובות איינשטיין ושפינוזה, שטחו כ-20 דונם והוא נועד להעניק שטח ציבורי פתוח משמעותי לאוכלוסייה מגוונת של תושבי השכונות הצפוניות, ותיקות וחדשות. 

בשל גודלו, מיקומו ונגישותו לכביש מספר 2 (החוף) מהווה הפארק מרחב פנאי ונופש בעל משמעות עירונית אבל גם בעל משמעות ארצית, כשהתכנון התבסס על עקרונות קיימות, שמירת קרקע, חסכון אנרגטי, חסכון במים, ניהול נגר עילי וכן טיפוח החי והצומח.

בפארק מגרשי משחק מגוונים, מתקני כושר, רחבות ושבילים והוא מאפשרחוויה טבעית המבוססת על צמחיה מקומית, עצי בוסתן ומטע וכן על ערוצי ניקוז עם קנה, סוף וגומא.

הקמתו מוערכת ב-כ 11 מיליון ש״ח 

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, שהשיקה את הפארק פתחה במעמד זה את ברכותיה לאנשי משמר הגבול העומדים בחזית הטרור ובהמשך ציינה כי פארק איינשטיין הינו נדבך נוסף במדיניות העירייה לקידום התשתיות בצפון העיר. במסגרת זו, הוקמו כידוע בית ספר חדש, מעון יום ומרכז קהילתי. כמו כן מקדמת העירייה את הפיכתו של מסעף איינשטיין למחלף. מרים פיירברג-איכר: "שתמיד יהיו לנו אור ושמחה".

עו"ד שירי חגואל סיידון, סגנית ומ"מ ראש העיר, הממונה על גנים ונוף: "פארק אינשטיין הוא ללא ספק ה"פארק" החדש של נתניה. הייתה לי הזכות לקחת חלק פעיל בתכנון הגן ובבחירת המתקנים יחד עם צוות גנים ונוף. זהו פארק שמתאים לכל הגילאים וכמובן משפחות והוא משלב מתקנים מאתגרים ומעניינים."

את הטכס כיבדו בנוכחותם: חברי המועצה אבי סלמה וקרן ים, מנכ"ל העירייה, יורם כהן, ליזי אורון, ראש מינהל תפעול , אסף דניאל, מנהל אגף גנים ונוף וכן עליזה רובין, סגניתו וכנרת מנטין, מנהלת אגף רבעים ושכונות.

הפרוייקט הוקם במימון מפעל הפיס ועיריית נתניה.צילום – רן אליהו

דילוג לתוכן