מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ערכים קודמים לכול

״חינוך לערכים״ – זה יהיה הנושא המרכזי בדיוני ועדת החינוך העירונית בנתניה שתתכנס בשבוע הראשון של שנת הלימודים. כך מוסר ל"השבוע בנתניה" יושב ראש הועדה, המשנה לראש העיר, אהרון אורגד, בערבות שורה של אירועים חריגים שאירעו  השנה ובראשם האונס הקבוצתי המחריד של הנערה בת ה16, לאחרונה בבית המלון ״הים האדום״ באילת. 

במקביל תעסוק הועדה בהיערכות מינהל החינוך לפתיחת שנת הלימודים הקרובה, בצל משבר  נגיף הקורונה המכתיב אופי ודרך פעילות יוצאי דופן. 

  אהרון אורגד: ״חשבתי שלא יהיה זה הגיוני שבועדת החינוך הקרובה נעסוק בעניינים שוטפים, חשובים ככל שיהיו, ונדלג על עיסוק בעניין הזה שמטריד כל אזרח במדינה. הרצון והשתדלות הם שועדת החינוך תהיה רלוונטית בדיוניה ותתכתב עם השטח. לכן נקדיש זמן ראוי לשיחה, דיון וסיעור מוחות בנושא של חינוך לערכים, הדרך הנכונה לחינוך מיני, האיזון בין החינוך בבית לחינוך בבית הספר, היחס הראוי והמכבד בין בני אדם בכלל והיחס לנשים בפרט. אזמין לועדה מומחים לחינוך מהאקדמיה כגון פרופ׳ שלמה קניאל מהפקולטה לחינוך  באוניברסיטת בר אילן וכן נציגים ומהשדה החינוכי בשטח. נשמע את נציגי ההורים ואת נציגי התלמידים.  נשמע כמובן גם מה שכבר נעשה במוסדות החינוך בנתניה  והמטרה תהיה לגבש המלצות ציבוריות לדרג המקצועי שזה תפקידה הרשמי של ועדת חינוך עירונית. אני מאמין גדול בדיונים מעמיקים שמוליכים לרעיונות וחשיבה יצירתית״. 

חידוש נוסף בועדת החינוך העירונית לקראת שנת תשפ״א: אהרון אורגד מתכוון לשתף את הציבור הרחב  בבחירת הנושאים שיועלו לדיון. 

״הרשת החברתית מזינה אותנו בלא מעט רעיונות ונושאים שמעסיקים ומציקים לתושבים. אני מתכוון למסד את זה ולאפשר לתושבי נתניה להיות מעורבים בבחירת הנושאים שיועלו לדיון. מעת לעת גם נארח תושבים בוועדה עצמה והם ישמיעו את דבריהם והצעותיהם. ועדת החינוך העירונית לא צריכה להיות במגדל השן, היא צריכה לדבר עם ואל התושבים וכך נעשה״.

תמונה: מתוך עמוד הפייסבוק

2 תגובות

 • דוד ש says:

  דעתי היא שמחלקת החינוך של העירייה צריכה וחייבת להחליט בעיר כיצד יתנהלו הלימודים בכל בית-ספר או מוסד לימודי/חינוכי.
  לקבל תכתיבים כלליים כן אך לא יותר מכך.
  כל ישוב יודע מה טוב לו.
  דעתי האישית.

 • זוהר אביב says:

  יש פה סופרת בקנה מידה נרצי שכל שבעים ספריה הם חינוך לערכים. והיא בשטח ועם האצבע על הדופק תמיד. זוהר אביב. מחכה להזמנה 0522539765

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן