מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

על הקשר בין הרזיה ו… רפלקסולוגיה

תופעת משקל יתר הוכרזה כבר לפני 20 שנה כמגפת המילניום: לצד אימוץ אורח חיים בריא, תזונה מותאמת אישית ועיסוק בספורט, קיימות טכניקות נוספות המסייעות – רפלקסולוגיה למשל

מאת נועה פרומן, מומחית לתהליכי הרזיה

אחד הדברים המאפיינים את חברת השפע שאנו צורכים אוכל בכמויות בלתי מתקבלות על הדעת ואוכלים בכל הזדמנות שרק אפשר ולא רק בשעות קבועות ובמקומות מתוכננים כפי שהיה נהוג בעבר. האוכל זמין  בכל מקום.

לרוב, ככל שהאוכל יותר זמין ונגיש, הוא אוכל יותר מעובד מתועש עשיר בסוכרים ושומנים רווים עתיר קלוריות ומיותר לגוף. גם בארוחת שישי, וכמובן בחגים, מוגש אוכל שלא מותאם ומיטיב עם גוף האדם.

רובנו, בואו נהיה הוגנים, אוכלים כמויות ללא פרופורציה לכמות האמיתית הנחוצה לגוף. הסיבות לאכילת יתר הן רבות ומגוונות. הן נובעות, בעיקר, מצרכים רגשיים ולא רק פיזיים. עצבות או שמחה, תחושת בדידות או כעס, סיבות חברתיות ועוד.

הניסיון קובע, כי דיאטה בפני עצמה לא עובדת לאורך זמן, לכן מומלץ ורצוי להיעזר באיש מקצוע ואף להצטרף לקבוצת הרזיה, המשמשת יותר כקבוצת תמיכה – כל עוד המנחה היא אשת מקצוע.

כלים נוספים ותומכים קיימים למכביר, עם זאת בחרתי להתמקד דווקא ברפלקסולוגיה.

רפלקסולוגיה עוסקת באבחון ובטיפול בבעיות הקשורות לכל חלקי גוף האדם. הייחוד של רפלקסולוגיה הוא בכך, שזוהי השיטה היחידה המטפלת בבעיות באמצעות כף הרגל. לפי הרפלקסולוגיה, כפות הרגלים שלנו משקפות את כל אברי הגוף ואת מצבם. כאשר כל נקודה בכף הרגל מייצגת חלק אחר בגוף האדם. העיקרון הוא, שלחיצה ממוקדת על אחת ממאות הנקודות, תשפיע על אותו איבר מיוצג ברמה הפיזית והנפשית.

איך רפלקסולוגיה משפיעה על תהליך הירידה במשקל?

"הטיפול הרפלקסולוגי משפר את זרימת הדם והכנסת חמצן מחודש לכל איבר ואיבר – דבר המעודד את ניקוז הרעלים והפסולת בגוף. כך מתאפשר ניקוי גוף  יעיל יותר. עבודה ממוקדת ויסודית על מערכת העיכול ואיבריה (דרך כף הרגל), תשפר משמעותית את עבודת מערכת העיכול ותפחית תחושת רעב. עבודה על המעיים באמצעות רפלקסולוגיה, תשפר את היציאות, תסייע בהורדת נפיחות וביכולת ספיגת מזון. עבודה על הכבד והטחול תסייע בניקוי רעלים ובאיזון רמות סוכר. קיימת גם השפעה על תפקוד בלוטת התריס וכן מערכת העצבים (הפגת מתחים) בשל רמות קורטיזול גבוהות. ההמלצות המקצועיות הן לקיים טיפול אחד בשבוע למשך כחודש ואז, במידת הצורך, לעבור לשני טיפולים בחודש.

הכותבת, נועה פרומן, מומחית לתהליכי הרזיה וירידה במשקל ורפלקסולוגית בכירה. נועה מטפלת בקליניקה וכן מנחת קבוצות הרזיה. לפרטים: 0544-666-016

דילוג לתוכן