מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עיר של נשמה

עשרות מתושבי העיר הגיעו ביום ראשון לתחנת מגן דוד אדום בנתניה, חלקם מתנדבי מד"א, על מנת לתרום דם וגם שיער עבור חולי סרטן, במסגרת אירוע מיוחד שארגנו מתנדבי נוער מד"א בנתניה. מנות הדם שנתרמו אתמול מצטרפות למאות מנות הדם שנתרמות בעיר נתניה בכל שנה, ואשר מצילות את חייהם של חולים רבים.

"כמתנדבת נוער במגן דוד אדום מזה כשנתיים, נחשפתי פעמים רבות לחשיבות של תרומת דם, עבור הצלת חיים של חולים ופצועים", סיפרה מתנדבת נוער במד"א אמילי גרשבק (17) מנתניה, "במסגרת אירוע התרמת הדם והשיער המיוחד שארגנו, הגיעו לתרום עשרות אזרחים, חלקם בפעם הראשונה בחייהם. הצלת חיים היא הערך העליון בכל מה שאנחנו עושים במד"א, בהתנדבות באמבולנסים ובטיפול בחולים ופצועים, וכך גם בפעילויות הומניטריות כאלו, דרכן ניתן להציל חיי אדם".


 
מגן דוד אדום הוא הגוף האחראי בישראל על פי חוק לניהול מאגר הדם הנדרש למערכת הבריאות ולכלל הציבור, לרבות התרמת מנות הדם, בדיקתן, הכנת מרכיבי הדם השונים, אחסנתן ואספקתן. המאגר משרת את כלל גופי המדינה, ומד"א הוא זה שמספק את מנות הדם במקרי הצורך לכל בתי החולים בארץ ולצה"ל, בשגרה ובמצבי חירום. כל מנות הדם ניתנות ע"י תורמי ותורמות דם מתנדבים.

מידע על עמדות התרמות דם בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ ניתן למצוא באתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam, ביישומון (אפליקציה) 'מד"א שלי' בסמארטפון ובטלפון 03-5300400 (מענה אנושי) בו ניתן לקבל גם מידע על סוג הדם באמצעות מענה קולי אוטומטי וממוחשב שמזהה ומבין דיבור.

צילום: דוברות מד"א
 

דילוג לתוכן