מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עולם בלי חברים

פעילי סניף נתניה של תנועת הנוער "הכנפיים של קרמבו", נרתמו למאמץ לגיוס תרומות לפתיחת סניפים נוספים עבור 3,000 ילדים עם צרכים מיוחדים

מאת יאיר אברהם

דמיינו את עולמכם בלי חברים. האם בכלל אפשרי לדמיין עולם כזה? עבור 3000 ילדים עם צרכים מיוחדים קשים ומורכבים זאת המציאות שאליה הם מתעוררים כבר כמה שנים.

במהלך החודשים אוגוסט ספטמבר 2019, 'כנפיים של קרמבו' תנועת הנוער לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים המפעילה כ- 70 סניפים ברחבי הארץ עם למעלה מ- 6000 פעילים, יוצאת בקמפיין גיוס תרומות נרחב.

כבר שנים ש- 3000 ילדים "מיוחדים" רוצים לצאת מהבית, כמו כל הילדים בגילם ולהגיע לפעילות חברתית נגישה המותאמת לצרכיהם, יחד עם חברים. כי כל אחד צריך חבר שיהיה שם בשבילו, ברגעי האושר וברגעי המשבר, חבר שיכיל אותו, ידבר אליו בגובה העיניים. חבר בן גילו, שיראה אותו באמת, בלי פחד או רתיעה. חבר שיידע שהוא הרבה מעבר לכיסא הגלגלים שלו או לוח האותיות בו הוא נעזר. חבר שיידע לסמן בשפת הסימנים שהוא מדהים בדיוק כמו שהוא.

טליה הראל בז'רנו, מנכ"לית 'כנפיים של קרמבו', הרחיבה על המצב לעיתון השבוע בנתניה: 'למרבה הצער, למעלה משנתיים כ- 3000 ילדים עם צרכים מיוחדים נמצאים ברשימות המתנה לסניף שייפתח בעיר מגוריהם ואין לנו איך לממן אותם. התנועה מבקשת לפתוח סניף בכל עיר בישראל ולציבור יש את הכוח לעזור. אם כל אחד ייכנס לעמוד 'כנפיים של קרמבו' ב Jgive ויתרום כפי יכולתו, נוכל לפתוח ביחד עוד סניפים".

חברת "פרדיסו פילמייקרס" (אריאל פרידן) בשיתוף פרסום מנצ' (יניב מלינרסקי)  והבימאי יורם עבר-הדני, התגייסו בהתנדבות מלאה, להכנת סרטון קצר ומלא הומור, בו מככבים יחדיו פעילי התנועה ואייל קיציס, המלווה  אותה כבר שנים בכל אירועיה. מטרת הסרטון, כך מקווים בתנועת הנוער הייחודית, שפעילותה כמעט הופסקה לפני פחות משנה בשל מחסור תקציבי, יעודד את הציבור לתרום.

סניף נתניה נפתח לפני מספר שנים, בעקבות פעילות שביצע חבר המועצה לשעבר, הרב משה לחובר, שעד היום מלווה את הסניף המקומי.

תמונות: צילום נועם אפק

דילוג לתוכן