מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ספטום או נזם? איך לבחור?

אופנת העגילים, נזמים, פירסינגים ושאר צורות פופולאריות של אומנות גוף כוללת כיום מבחר רחב ועשיר יותר מאשר אי פעם בעבר. בניגוד למצב ששרר לאורך מרבית ההיסטוריה (ואף עד לפני כמה עשרות שנים בלבד), כיום סוגים שונים של עגילים ופיירסינגים נחשבים לדבר שבשגרה וניתן למצוא אותם כמעט בכל מקום. הם כבר מזמן לא נחשבים לדבר חריג ויוצא דופן, וכל אחת ואחד יכולים להרגיש איתם בנוח. עבור כל המתעניינות והמתעניינים בעגיל/פירסינג זה או אחר באזור האף, קיימת ההתלבטות הנצחית בין שתיים מהאלטרנטיבות העיקריות – ספטום ונזם. כיצד כדאי לבחור בין השניים?

שיקולים אסתטיים מול שיקולים מעשיים – ספטום או נזם?

על מנת להכריע בשאלה כמו – "האם לעשות ספטום או נזם?", כדאי קודם כל להכיר בכך שמדובר בשאלה עבור קיימים שיקולים משני סוגים שונים (לפחות) – שיקולים אסתטיים ושיקולים פרקטיים.

בכל הנוגע לשיקולים אסתטיים, קשה מאוד לתת עצות כוללות וגורפות. מבחינה אסתטית לאנשים בעלי תווי פנים שונים ואף שונה יכולים להתאים סוגים שונים של עגילים ופירסינגים. לא לכל אחד/ת מתאים נזם או ספטום באתה מידה – לחלק יותר ולחלק פחות, ולכן בכל הנוגע לשיקול זה יש לבחון כל מקרה לגופו. בנוסף, אסתטיקה היא עניין של טעם סובייקטיבי כמובן, כך שקשה מאוד לומר באופן גורף כי אחת מהאפשרויות יפה או אסתטית יותר מהשנייה. זה פשוט עניין של טעם בו על כל אחת ואחד מאיתנו להחליט בעצמו ובהתאם לטעמו/ה האישי. עם זאת, כן ניתן לומר כי עבור אף יחסית גדול ולא אסתטי במיוחד פעמים רבות פירסינגים באזור האף (כולל נזם) עלולים שלא להתאים מכיוון שהם מבליטים את האף מתוך הפנים וממקדים אליו תשומת לב. מצד שני, במקרים מסוימים ניתן לבחור בנזם ספציפי אשר יעניק לאף יותר אלגנטיות ויהווה "טאצ' " בכיוון הנכון, כך שאי אפשר לדעת אף פעם…

בכל הנוגע לשיקולים פרקטיים, כבר אפשר לומר דברים החלטיים וגורפים יותר. למשל, במידה ואתם עובדים בעבודה בה נראה כי תהיה בעיה להגיע עם פירסינגים ועגילים הנחשבים יחסית "חריגים", ייתכן כי נזם עדין יהיה עדיף על פני ספטום, אשר בולט יותר לעין ונחשב לבלתי לגיטימי במקומות רבים, בעיקר מקומות בהם העובדים לבושים בצורה מחויטת ומעונבת. בכל מקרה, שווה לבדוק זאת לפני כן ולהתעניין עם האחראים עליכם באותו מקום עבודה.

שיקול פרקטי נוסף נוגע לפעילויות שאנו רגילים לעשות מדי יום, החל מסוג העבודה ועד לסוג הפעילות הספורטיבית. במידה ואתם נוהגים לבצע פעילויות מסוימות בהן פירסינגים עלולים להיתפס ולהימשך על ידי כל מיני דברים (למשל – פעילויות ספורט מסוימות), נזם עשוי להיות נוח יותר מכיוון שניתן לכסות אותו זמנית עם פלסטר במידת הצורך, מה שלא תמיד ניתן לעשות עם ספטום.

בכל מקרה, מומלץ למצוא מישהו שאתם מכירים שיש לו ספטום, כמו גם אנשים עם נזם, ולתחקר אותם מעט. במיוחד אם הם שותפים לחלק מהפעילויות שאתם עושים או למקום העבודה שלכם, הניסיון האישי שלהם יכול לסייע לכם משמעותית לקבל את ההחלטה.

לקטלוג פירסינג היכנסו לאתר סטודיו לקעקועים ופירסינג טרייבל טאטו

בהצלחה!

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן