מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

סגר ריחוק? איך להתמודד עם נדודי שינה


בשיתוף פרמה גורי

תקופת הסגר קשה להתמודדות עבור אנשים רבים שסובלים מהמרחק מיקיריהם או מתקשים לתפקד עם כל בני המשפחה תחת קורת גג אחת.
החשש מהתחלואה יחד עם הלחץ הרב הנובע מהאינטנסיביות של הסגר וסדרת המגבלות עשויים לפגוע באיכות החיים ולגרום לתופעה לא נעימה של נדודי שינה. קושי להירדם או ערות מכבידה על אף העייפות, שינה לקויה או שינה במקטעים.
כל אחד סובל מנדודי שינה בדרך אחרת, כאשר נדודי שינה בהריון נחשבים לתופעה נפוצה בשל השינויים ההורמונליים שמשפיעים פיזית על הגוף וגם רגשית.
כך או כך, בין אם מדובר בהריון או לא, נדודי שינה עלולים לגבות מחיר יקר מרבים בתקופת הסגר או הריחוק. כיצד ניתן בכל זאת להשיג שנת לילה טובה יותר?

תוחמים מסגרת שינה
אפילו אם חלו שיבושים בשגרה המוכרת, חשוב לנסות לשמור ככל שניתן על מסגרת של שינה. כלומר, ללכת לישון ולנסות להתעורר בשעות קבועות על מנת להרגיל את השעון הביולוגי. אפשר לאמץ טקס שינה שיחזור על עצמו מדי יום כמו למשל: אמבטיה חמה לפני השינה או האזנה למוסיקה. יש מי שמעדיפים להירדם מול הטלוויזיה, אבל חשוב לדעת שמחקרים רבים הצביעו על כך שמסכים דלוקים עשויים לשבש את השינה ולהחמיר תופעות של קשיי קשב וריכוז והיפראקטיביות.
באופן כללי, עיסוק בפעילות גופנית יכול לסייע בשינה טובה יותר אך לא סמוך מדי לשינה כדי לא להגביר את זרימת האדרנלין.

אופטימיזציה לתנאי השינה
הכינו את החלל לקראת שינה, כל אחד והתנאים האופטימליים עבורו: בין אם מדובר בוויסות הטמפרטורה, הצטיידות במצעים מבד נושם ואוורירי, פתיחת חלון או סגירת חלון, האזנה לקולות רקע או שקט מוחלט בחושך מוחלט או עם מנורת לילה.
מומלץ להימנע מצריכת קפאין ומשקאות אנרגיה לפחות כ-6 שעות לפני השינה ולנסות למצוא שיטות שיאפשרו את הורדת המתח והדריכות לפני השינה. בין אם באמצעות תרגול של מדיטציה, יוגה, מיינדפולנס או דמיון מודרך ובין אם באמצעות נשימות עמוקות, ספירה חוזרת, סילוק מחשבות טורדניות והחלפתן במחשבות חיוביות ושמחות, וכן בשימוש בצמחי מרפא או תמציות פרחי באך שיכולים לסייע בהתמודדות עם מצבים מורכבים הנפוצים יותר בתקופת הקורונה המאתגרת.
קיימות שיטות שיכולות לסייע בהשגת הירדמות מהירה יותר וכוללות הרפיה של השרירים בפנים ובכתפיים, נשימות עמוקות וכדומה.

שינויים באורח החיים שעושים הבדל
חשוב לדעת גם ששינויים באורח החיים יכולים לסייע בשינה טובה יותר ובהתמודדות עם נדודי שינה, כמו הפסקת צריכת אלכוהול והפסקת עישון, הימנעות מצריכת מזונות משומרים ומעובדים והעדפה של רכיבים טבעיים, וכן מאכלים שפחות מכבידים על הבטן. אל תלכו לישון רעבים על בטן ריקה ומצד שני נסו שלא להעמיס על הקיבה לפני השינה.
בדקו מה מסייע לכם לישון טוב יותר ונסו לאמץ את הטכניקות והתוספים שיכולים לסייע במניעת נדודי שינה.

*** רסקיו לילה ללילה טוב ושקט מבית פרמה גורי הוא תכשיר מהטבע שאותו אפשר לשלב עם כל תרופה וכמו כל תמצית של פרחי באך, הוא בטוח לשימוש בכל גיל

דילוג לתוכן