מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

נתניה – עיר של כולם

כ- 250 תלמידי תיכון, נציגי שכבות כיתה י' מכלל התיכונים בעיר, השתתפו בשבוע האחרון בסמינר בן יומיים שעסק בנושא סובלנות, קבלת האחר ונגד גזענות.

מאת יאיר אברהם

סמינר ייחודי בן יומיים, בו השתתפו כ-250 תלמידי תיכון משכבת י', זכה לתגובות נלהבות – דווקא בשל הנושא המרכזי: סובלנות וקבלת האחר.

במהלך הסמינר דנו התלמידים במעגלי שיח בתכנים השונים של הסוגיות המרכזיות, עסקו רבות בסטראוטיפים מול עובדות ולמדו להבדיל בין השניים, שמעו הרצאה של מיכאל בן שיטרית שסיפר את סיפורו האישי וכן צפו בהצגה "חצויה" אשר עסקה בבנות מהעדה האתיופית והשתלבותן בחברה הישראלית.

הסמינר הופק על ידי האגף העל יסודי במינהל החינוך, כאמור במטרה להטמיע את ערך הסובלנות וקבלת האחר בקרב התלמידים, כאשר התלמידים שהשתתפו בו יעבירו בהמשך שיעורי חינוך בבתי הספר התיכוניים ויגדילו את מעגלי ההשפעה.

טובה דולב, ראש מינהל החינוך בעירייה מסרה, כי "נושא הגזענות על כל גווניה מרים ראש מעת לעת ואנו בעיריית נתניה בכלל ובמינהל החינוך בפרט מוטרדים ופועלים לאורך כל השנה על מנת להתמודד עם ההשלכות הישירות והעקיפות של הנושא בעיר. אני, כראש מינהל החינוך בעיר, מתחילה להשתתף השנה בפורום הרשויות המקומיות של "תקוה ישראלית", אשר יזם בית הנשיא".

בנוסף, כך נמסר,  תקדם עיריית נתניה בהובלתה של סגנית ראש העיר, עו"ד שירי חגואל סיידון ובשיתוף עמותת "ישראלים ללא גזענות", בניית תכנית רחבת היקף שמטרתה ליצור נתניה נקייה מגזענות עד כמה שאפשר.

בעוד כחודש יתקיים סמינר דומה לשכבת ט'. ותלמידי ט' יעבירו תכנים לשכבת ז'. תלמידים שיצאו מהסמינר הרגישו מלאי סיפוק ועניין מהתכנים, והביעו הערכה גדולה למדריכים שהעבירו את הפעילות".

צילום עידו ארז

דילוג לתוכן