מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

נתניה מתרחבת: הופקדה תכנית "מתחם חבצלת"

שם הכתב: יהודה גולן

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים אישרה להפקדה ולהגשת התנגדויות מתחם חבצלת, שייבנה בין השאר על אדמות חקלאיות בצפון העיר – בשטח השיפוט של עמק חפר.

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל), אישרה להפקיד תכנית להקמת רובע מגורים חדש – "מתחם חבצלת" בנתניה.

התכנית שקודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל, בשיתוף עם עיריית נתניה ונערכה על ידי משרד מילוסלבסקי אדריכלים, הינה על שטח של כ-570 דונם לפיתוח העיר נתניה וממוקמת מזרחית לדרך מס' 2 ומצפון לעיר. התכנית מהווה את המשך הבינוי של העיר.

במסגרת התכנית יוקמו 2,800 יחידות דיור במבנים של כ-9 קומות וכן במבנים של  15-22 קומות וכן-500 יחידות דיור מוגן יחידות דיור. מתוך כלל יחידות הדיור 560 יוקצו עבור דירות קטנות. במתחם ניתן דגש על יצירת מרחב עירוני פעיל המתבסס על עירוב שימושים בתמהיל מגורים מגוון ורשת רחובות צפופה. בנוסף כוללת התכנית, כ-65,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה וכ-16,000 מ"ר עבור שטחי מסחר שיוקמו לאורך הצירים הראשיים במתחם.

מאחר והתכנית הינה על שטחים בתחום המועצה האזורית עמק חפר, התכנית כוללת מענה לצרכי הישובים הסובבים את השכונה. כך שלצד פיתוח העיר נתניה היא כוללת 415 יחידות דיור לישובים צוקי ים חבצלת השרון ושושנת העמקים. עוד נקבע במסגרת תכנית זו, כי השטחים הפתוחים הסמוכים למושב אביחיל יהפכו לגן לאומי ותוקם "רצועה ירוקה" של שטחים פתוחים שתחבר בין הגן הלאומי החדש אביחיל ממזרח ולבין חוף הים ממערב, תוך ביטול התכנית המאושרת לצמודי קרקע הסמוכה לקו החוף אשר טרם פותחה.

בהיבט התחבורתי, כוללת התכנית את שדרוג המחלף על דרך מס' 2, יחד עם הקמת נתיב תחבורה ציבורית לאורך כביש 2. זאת, כדי לתת מענה להיקף הפיתוח הצפוי בצפון העיר.

 

יו"ר הותמ"ל וסגן הממונה על התקציבים באוצר, אריאל יוצר, ציין כי "הועדה אישרה  להפקדה תכנית משותפת לעיר נתניה והמועצה האזורית עמק חפר, תכנית אשר תספק פתרון מיטבי לצורכי הפיתוח של נתניה, יחד עם השמירה על השטחים הפתוחים במרחב. לאחר תיאום מאומץ עם הרשויות המקומיות הצליחה הוועדה להביא לאיזון של הצרכים השונים. בזכות הישג זה יקום מתחם מגורים איכותי וחשוב לעיר נתניה אשר מגדיל את היצע יחידות הדיור במרכז הארץ, יחד עם שמירת מרחב השטחים הפתוחים".

על-פי הערכות צפויים מאות מתושבי עמק חפר להגיש התנגדויות, בגיבוי של הנהלת מועצת עמק חפר החדשה.

דילוג לתוכן