מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

נתניה אומרת לא לאמנים יקרים

נתניה הודיעה רשמית על הצטרפותה לרשימת הערים שהודיעו כי יגבילו תקציב האמנים באירועים המוניים – בדגש על יום העצמאות. האם חגיגת המחירים תיפסק?!

מאת ברק גולן

נתניה מצטרפת להגבלת תקציב האמנים באירועים המוניים. בכך מאמצת עיריית נתניה את המלצת הוועדה הציבורית לגיבוש כללי אתיקה לתקצוב אמנים במסגרת אירועים המוניים ברשויות המקומיות.

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, הנחתה את הצוות המקצועי ליישם את המלצת הוועדה הציבורית לגיבוש כללי אתיקה לתקצוב אמנים במסגרת אירועים המוניים ברשויות המקומיות.

בהתאם לכך ולקראת הופעות לחגיגות יום העצמאות ואירועי הקיץ הקרבים, אומצו ההמלצות על-ידי עמותת היכל התרבות האמונה על האירועים בעיר נתניה, לפיהם, תתבצע התקשרות ישירה עם האמן או עם מייצגו הבלעדי וייקבע רף לשכר האמן לסכום של עד 70 אלף שקלים בתוספת מע"מ. כמו כן, בהתאם לחוק, הבמה המרכזית בעיר באירועי יום העצמאות תונגש במלואה.

פיירברג-איכר מסרה בתגובה, כי "החלטתי לאמץ את החלטות הוועדה הציבורית לגיבוש כללי האתיקה בנושא תקצוב האמנים ברשויות המקומיות, בנתניה אמון הצוות המקצועי והאיכותי בעמותת היכל התרבות על האירועים והמופעים, אין לי ספק שהצוות המקצועי ימשיך לקיים אירועים איכותיים ומהנים עבור תושבי נתניה ואורחיה גם בהמשך".

המשנה לראש העיר, אהרון אורגד, הממונה על האירועים בעיר, ואשר הוביל עוד בשנה שעברה מגמה דומה, מסר כי "תעריפי המופעים של האמנים בישראל, שהגיעו למאות אלפי שקלים למופע אחד, יצאו לחלוטין מפרופורציות בשנים האחרונות, ולכן הנחיות משרד הפנים הן טובות ונכונות ויסייעו לרשויות המקומיות ליישר קו עם תעריפים שפויים יותר. עם כניסתי לתפקיד שיגרתי לשר הפנים מכתב ובו בקשה לאמץ את מסקנות הוועדה שהוא מינה ואשר בחנה את הנושא ואני שמח שהוא אימץ את מסקנות הוועדה והוציא את ההנחיות המעודכנות".

מנכ"ל היכל התרבות, בני אפרים, מסר בתגובה כי  "היכל התרבות האחראי על האירועים בעיר נתניה מאמץ את החלטת הוועדה וימשיך להעניק לתושבי העיר תרבות איכותית ומגוונת".

צילום ארכיון עיריית נתניה

דילוג לתוכן