מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ניידת טיפול נמרץ ואמבולנס חדשים מצטרפים לצי כלי הרכב של מד"א בחדרה

ניידת טיפול נמרץ ואמבולנס חדשים נחנכו בטקס חגיגי בתחנת מגן דוד אדום בעיר חדרה, בהשתתפות ראש העיר צביקה גנדלמן, מ"מ ראש העיר ניר בן-חיים, מנהל מרחב שרון במד"א יוסף רכאח, הנהלת המרחב ועובדי ומתנדבי התחנה. כלי הרכב החדשים נתרמו ע"י אגודות ידידי מד"א בקנדה ובאנגליה, ויצטרפו לצי כלי הרכב של מד"א בעיר.
 


תחנת מגן דוד אדום בחדרה, אשר ממוקמת ברחוב אביאור בעיר, מפעילה ניידת טיפול נמרץ ואמבולנסים, 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה. יותר מ-300 החובשים, הפראמדיקים ומתנדבי הנוער של מד"א בחדרה, מפעילים את כלי הרכב של מד"א בעיר, ביניהם גם אופנועי חירום, בימבולנס, אמבולנס 4X4 ייעודי לנסיעה בחופים וטרקטורון שטח. בנוסף, בתחנת מד"א בעיר ניתן לתרום דם.
 
ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן: "אני שמח על תוספת כלי הרכב לטובת הפינוי הרפואי של מד"א בעיר. אנו רואים בחדרה גידול של תושבים ושל הגירה חיובית, ובהתאם לכך, הצורך בטיפול הרפואי והפינויים של מד"א לבית חולים הולך ומתרחב. אני מברך על תוספת הכוח הזאת, שיחד עם ההון האנושי של מגן דוד אדום בעיר, מאפשרת לתת מענה רפואי מיטבי לתושבים".
 
מנהל מרחב שרון במד"א, יוסף רכאח: "אני מברך על כלי הרכב החדשים של מד"א שנחנכו בעיר חדרה, ומודה על שיתוף הפעולה המלא מצד העירייה וראש העיר צביקה גנדלמן וממלא מקומו ניר בן חיים. אני מייחל להמשך עלייה במספר מתנדבי מד"א בעיר, והכל על מנת לשפר את זמני ההגעה שלנו אל מטופלים ולהציל חיי אדם".
 

הניידת לטיפול נמרץ של מד"א היא רכב רפואת החירום המתקדם ביותר, שבראשו עומד פראמדיק, ויחד איתו חובשי רפואת חירום ותיקים. הניידת לטיפול נמרץ מיועדת להענקת טיפול רפואי ופינוי לבי"ח של פצועים שסובלים מפגיעות קשות וחולים מורכבים. הציוד הרפואי המתקדם בכל ניידת טיפול נמרץ של מד"א כולל בין היתר תרופות מצילות חיים, אמצעי הרדמה והנשמה ומכשיר אוטומטי לביצוע עיסויי חזה, שמאפשר לפנות מטופל לבי"ח תוך כדי ביצוע פעולות החייאה. בנוסף, בניידות לטיפול נמרץ קיים מכשיר ניטור מתקדם, באמצעותו ניתן לבצע בדיקת ECG, ולשדר אותה בזמן אמת למוקד הרפואי של מד"א ולקרדיולוגים בבתי החולים, ובמידת הצורך לתת למטופל מכות חשמל, בהחייאות ובמקרים של הפרעות קצב לבביות מסכנות חיים.
 
האמבולנס של מד"א הוא רכב רפואת חירום ייעודי להענקת טיפול רפואי מציל חיים ופינוי לבית חולים. בכל אמבולנס של מד"א פועלים חובשי רפואת חירום ובני נוער מגישי עזרה ראשונה. הציוד הרפואי שקיים בכל אמבולנס כולל ציוד להנשמה בעת החייאה, בלוני חמצן, מכשיר דפיברילטור למתן מכות חשמל, מזרק אפיפן לטיפול בהתקפי אלרגיה מסכני חיים, ציוד לקיבוע וחבישה ועוד.

דילוג לתוכן