מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מתכוננים לחופש הגדול

הייתם מעדיפים שהילדים יצאו לחופש בחודשים אוגוסט ספטמבר ?

מאת: חן כהן

סקר מיוחד חושף: 75% מההורים בישראל תומכים בהזזת החופש הגדול לאוגוסט-ספטמבר – עלות המסגרות החלופיות כיום עומדת בממוצע על 7,000 שח למשפחה

סקר מיוחד שערכה חברת דיירקט פולס בקרב מדגם מייצג של הורים בישראל, חושף כי 75% מההורים בישראל תומכים בהזזת החופש הגדול קדימה לאוגוסט-ספטמבר, במקום יולי-אוגוסט. זאת על מנת שימי החופש הגדול יחפפו את חגי תשרי, דבר אשר יקל מאוד על ההורים אשר נאלצים 'לג'נגל' ולמצוא סידורים לילדים על מנת לצלוח את ימי החופש הרבים של הילדים בזמן שהם צריכים לעבוד.  הם גם מעדיפים להזיז את החופש הגדול, על פני החלופה של ביטול הלימודים בימי שישי .
כמו כן עלה מהסקר כי לצד הסרבול והעומס הקשה שנופל על ההורים בשל ימי החופש הרבים לילדים, עלות המסגרות החלופיות עולה לכל משפחה הון לא מבוטל- מהסקר עולה כי *ההוצאה השנתית הממוצעת למסגרות ופתרונות חלופיים לילדים בחופש הגדול עולה על 7,000 שקל* למשפחה.

*נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר נשיאות המעסיקים והעסקים, ד"ר רון תומר*, שמוביל מול הממשלה את המהלך לשינוי מועד החופש הגדול כך שיחפוף עם לוח החגים, מסר להשבוע בנתניה: "הקורונה לימדה אותנו שניתן להתנהל אחרת ובאופן חכם יותר – אם אנחנו רוצים שהמשק הישראלי ייצא במהירות מהמשבר הכלכלי אליו נקלע ויעבור לצמיחה ותחרותיות מול העולם, עלינו להתנהל ביעילות, ולשנות את לוח החופשות של הילדים כך שיותאם ללוח החגים הישראלי. חוסר החפיפה שקיים כיום, פוגע קשות בהורים ובפריון העבודה במשק. לכן אנו דורשים כי משרד האוצר ומשרד החינוך ייצאו במהלך משולב, במסגרתו ילדי ישראל ילמדו בחודש יולי, ובאוגוסט-ספטמבר יהיו בחופש, והמורים יקבלו פיצוי על הפחתת הימים בהם הם בחופש. שמחתי לשמוע אתמול כי שר האוצר תומך בדרישה זאת ויפעל ליישומה בהקדם. כך נוכל לצאת לדרך חדשה, יעילה ופורייה יותר, ולהקל על ההורים והמעסיקים שנאלצו עד כה לשאת בנטל".
בנוסף עולה מהסקר כי ימי החופש הרבים גם פוגעים בהורים באופן משמעותי בתפוקה בעבודה ובהתקדמות במקום העבודה.  בין השאר *75% מההורים ציינו כי הפער בין כמות ימי חופשות הילדים בגנים ובבתי הספר, לימי החופשה שאתם זכאים להם בעבודה, משפיע לרעה על תפקודם בעבודה . 41% דיווחו כי תפוקתם בעבודה יורדת.*
כיום על מנת להתמודד עם ימי החופשה הרבים, ב- 44% מהמשפחות אחד ההורים נעדר מהעבודה בזמן החופשות, ב- 37% המשפחות משלמים על מסגרות פרטיות נוספות ו –  35% מהמשפחות נעזרות בקרובי משפחה.

הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של 582 הורים לילדים בגיל 3-11.

תמונה באדיבות PIXABAY

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן