מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מרפאה ייחודית בפולג

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

המרפאה החדשה, הממוקמת ברמת פולג, היא  מרפאה ייחודית לרפואת  משפחה,  שתתמקד בקידום בריאות ובניית קהילה בריאה, לצד מתן מענה רפואי שגרתי. המרפאה החדשה תציע לכ-6000 חברי מכבי בשכונות רמת פולג ועיר ימים שירותים של רופאות משפחה ובעתיד יינתנו במקום גם שירותים נוספים בהם רפואת ילדים, רפואת נשים, מרפאת אחיות, מעבדה ועוד. בעקבות ניתוח צרכים שערכו במכבי, המרפאה תפעל בין השעות 07:30-19:30 במהלך השבוע ובימי שישי בשעות 08:00-11:00 ובקרוב תאפשר מענה ייחודי של "תור דחוף", במסגרתו תינתן אפשרות לקביעת תור דחוף- ביממה הקרובה- עבור כל יום.

 

את המרפאה מובילות ד"ר מור בן יקר וד"ר רוני הורוביץ, מומחיות ברפואת משפחה ומדריכות מתמחים וסטודנטים באוניברסיטת תל אביב. "הרעיון היה להקים מרפאה שתעניק שרות לכל מי שנמצא במצב רפואי בו הוא זקוק לרופא, אך לצד שרות זה, נרצה שגם חברים בריאים יגיעו אלינו פעם בשנה לביצוע הערכת בריאות תקופתית, ללא עלות נוספת" מסבירה הורוביץ, "אנו מעוניינות להביא את האנשים למקסימום פוטנציאל הבריאות שלהם כי אנחנו יודעות שהמקום שבו יש לנו את היכולת הרבה ביותר להשפיע על אורך ואיכות חיי המטופלים הוא על ידי רפואה מונעת וקידום אורח חיים בריא".

 

במסגרת הערכת בריאות, יערכו בדיקות בסיסיות לצד ייעוץ לאורח חיים בריא ויומלץ על ביצוע בדיקות סקר.  התכנית תיבנה באופן אישי לכל מטופל על פי גילו ומצבו הרפואי, במטרה לקדם אורח חיים בריא ברמת הפרט ובהמשך אף ברמת הכלל. בעתיד יוצעו במקום סדנאות במגוון תחומים- שיפור איכות השינה, גמילה מעישון, התאמת סביבת העבודה, הכנה ללידה, גמילה מחיתולים  ועוד.

 

עוד מדגישות הורוביץ ובן יקר כי המרפאה תשמש כמרפאת הדרכה, בה ייקחו חלק גם סטודנטים לרפואה ומתמחים, מה שיעלה את רמת הרפואה במקום. "המטרה הכוללת שלנו היא לבנות קהילה בריאה, וחלק מזה יהיה להיות מטופל במרפאה. אנחנו רוצים שאנשים ייקחו אחריות על בריאותם ונשמח להיות הכלי באמצעותו יעשו זאת" מסכמת בן יקר

 

"כולנו רגועים כשאנחנו בריאים אך בריאות צריך לתחזק ולעיתים, אם לא מזכירים לנו את זה, לא נגיע למרפאה עד שנרגיש לא טוב" אומר ירון שפר, מנהל מרחב נתניה במכבי שרותי בריאות, "אז עכשיו אנו מבקשים מאנשים להגיע אלינו גם כשמרגישים מצויין על מנת לעזור לשמר את המצב ולהביא אותם למקסימום בריאות שאפשר וכל זה ממש ליד  לבית".

3 תגובות

 • אסתר דיין says:

  שמחה מאוד על פתיחת המרפאה ומחזיקה אצבעות להצלחה

 • ציפי ספיר says:

  המרפאה החדשה ורופאות המשפחה המומחיות ,מביאות ממש בשורה חדשה. הקו המנחה והחשיבה הנכונה ופורצת הדרך , גורמת לי לחשוב , איך לא חשבו על זה קודם??
  הלוואי והחידוש והייחוד הזה יתקיים בכל מרפאות מכבי.
  בהצלחה ובבריאות טובה ,לדוקטור רוני הורוביץ ולדוקטור מור בן יקר
  ולמטופלים.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן