מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מצלמת צנרת – טכנולוגיה מתקדמת לאיתור נזילות

אם אתם עובדים בתחום האינסטלציה, בניה, וכל מה שקשור לתחום הבתים והדירות בישראל. אתם בוודאי מכירים את החוויה שבה אתם מגיעים לבית, שכלפי חוץ הכל נראה מצוין ואפילו יוקרתי, אך מבפנים  – רקוב. ואני לא מתכוון על בעיות שלום בית, אלא נזילות מים בצנרת או בעיות בבידוד, שגרומים לכך שיש מצבור של מים בתוך הקירות, מה שמוביל לעובש, ריקבון, ריח לא טוב ועוד. הבעיה בנזילות מים, שהם דבר נזיל, כלומר קשה לזהות אותם, יכול להיות שיש בעיה במקום אחד בצנרת, אבל בפועל בבית יראו את זה במקום רחוק יותר. אם בעבר היה אפשר להרים את כל הבלטות, ולחפש את מקור הבעיה בצנרת ולתקן אותו ידני. הרי שהיום זה לא בא בחשבון ברוב המקרים. רוב בעלי הבתים לא ירצו לתרים להם את המרצפות של הבית, בטח שלא לשבור אותם, וגם הלכלוך והרעש המלווים חיפוש מקור הנזילות הינו לא נעים. מה עוד, שלעיתים קשה למצוא ולהבחין היכן בדיוק המקור של נזילות המים, או שיש כמה מקורות ובעיות בצנרת – ואז בעל הבית נוכח בעת שאנחנו מחפשים ומפרקים לו את כל הבית? הרושם היוצא מסיטואציה כזו היא לא מומלצת לכל מי שמחשיב את עצמו מקצועת בתחומו. האמת היא שיש פתרון קל לכל הבעיה הזו: מצלמת צנרת.

מה זה מצלמת צנרת?

מצלמת צנרת, כשמה כן היא, מצלמה קטנה וחכמה להפליא, שיכולה להיכנס לתוך צנרת המים או הביוב, ולצלם בשידור ישיר לעיני איש המקצוע שמחזיק מסך בידו, את כל מה שמתרחש בתוך הצנרת. החידוש הוא שכל זה מתרחש מבלי להרים אפילו לא בלטה אחת, ומבלי לשבור שום קיר – הכל נעשה בשקט ובניקיון מופתי. לקוח שרואה איש מקצוע שמכניס את מצלמת הצנרת לתוך הצנרת של ביתו – יודע שהוא הזמין איש מקצוען, שעובד עם החומרים והאביזרים הכי מתוחכמים בתחום. ולא חוסך בהוצאות על מנת לקנות מכשור שייתן את התוצאות והשירות הטוב ביותר עבור לקוחותיו החשובים.

מתי משתמשים בצילום צנרת?

כשאנחנו מזהים שיש סתימה בצנרת הביוב, כגון כשיש הצפחות חוזרות ונשנות, או הצפת מים מהכיור או ממקומות בהם הצינור עובר מתחת הקרקע או בית הקירות הבית – עלינו לגשת לפעולה. תחילה לנקות את צינור הביוב מכל מיני שאריות ולכלוכים ועצמים זרים. פעולה זו נעשית על ידי הזרמת זרם מים חזק ועצמתי. לאחר שהצינור נקי, ניתן להעביר בתוכו את המצלמה, ולהסתכל במסך הווידאו. המצלמה מצלמת בצורה נהדרת וברורה, גם במקומות חשוכים לחלוטין ובעומק האדמה. הצילום מאפשר לדעת היכן יש כניסה של שורשי עצים לתוך הצנרת, ואז ניתן לחתוך אותם במכשיר ייעודי לכך, ולשים 'טלאי' ולסגור את האפשרות לכניסה מחודשת של שורשים לצנרת. לאחר סיום הפעולה, שוב יש צורך במצלמת צנרת על מנת לוודא שאכן הפעולה נעשתה בצורה שלמה ואיכותית.

תמונה באדיבות pixabay

דילוג לתוכן