מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מפתחים את נתניה

ח.ל.ת החברה לפיתוח ותיירות נתניה, ממשיכה לקדם בהצלחה את פרויקט שיפוץ חזיתות הבניינים ברחבי העיר

מאת: חן כהן

שיפוץ חזיתות, מה המטרה

מטרת המיזם, היא להביא לשיפור חזות פני העיר ואיכות חיי התושבים כהליך משלים לתהליכי ההתחדשות העירונית בשכונות ובמרכז העיר הוותיקים ולפיתוח מתחמי מגורים חדשים ובראשם קריית השרון, עיר ימים ואגמים. במסגרת זו, מעניקה העירייה באמצעות ח.ל.ת מטריה ניהולית וסל הטבות ותמריצים לעידוד שיפוץ הבית המשותף. יש לציין כי השירות ניתן לכל תושבי נתניה. מיזם השיפוץ נערך במשותף עם עיריית נתניה, כאשר העירייה מתקצבת מדי שנה את עלות מימון הפרויקט.

מה התחומים שבהם ח.ל.ת. נותנת ליווי לדיירים? הפרויקט מלווה ומנוהל על ידי ח.ל.ת בתחומים הבאים:

ארגון ועדי הבתים

סיוע בהלוואות

מתן הטבות ותמריצים לוועד הבית במימון עירוני

פתיחת חשבון בנק להפקדת כספי הפרויקט

אישור קבלני מסגרת עבור הפרויקט באמצעות מכרז כדין

תשלום חשבונות לקבלן על פי אישור המפקח וקצב התקדמות הפרויקט

חתימה על תעודת גמר ועד הבית/קבלן והתחלת שנת בדק

פיקוח וליווי ועד הבית עד גמר הפרויקט

"שיפוץ חזיתות" – איך זה עובד

שוחחנו עם חבר המועצה  אבי סלמה, יו"ר דירקטוריון ח.ל.ת כדי שיסביר לנו על התהליך של "שיפוץ חזיתות".

סלמה מסביר כי לצורך ביצוע השיפוץ נדרשת הסכמה של כ-70% מדיירי הבניין, הסכמה אשר ח.ל.ת מסייעת להשיג ובמקרים בהם דיירים בודדים מסרבים לקחת חלק בשיפוץ, מעניקה ח.ל.ת, את הסכום הנדרש להשלמת השיפוץ ובמקביל מסייעת לדיירים לתבוע מאותם סרבנים את עלות השיפוץ.

שיפוץ הבניין מבוצע ברמת גמר גבוהה לפי התקנים החדישים ואינו מתמקד רק בחזית, אלא בכל המעטפת החיצונית של הבניין אלא גם בשיקום התשתיות המבניות. בנוסף, הדיירים יכולים לבחור על פי התקציב העומד לרשותם האם לשפץ גם את חדר המדרגות,  הגינה, הלובי וכו'

לסיכום מסר סלמה: "מרגש אותי לראות את העיר שבה רכבתי כילד לאורכה ולרוחבה באופניים, מתחדשת בקצב מסחרר. התחושה הטובה והחיוך של התושבים בסיומו של כל פרויקט והשבחים שהצוות המקצועי קוצר במהלך ובסוף התהליך הוא יוצא מגדר הרגיל. ראש העיר שלנו שדואגת לפיתוח העיר מאז הקדנציה הראשונה מעודדת ודוחפת אותנו באותו המרץ, לעשייה למען רווחת התושבים ועל כך תודתנו הגדולה".

"חושב לי לציין, כי ניהול השיפוץ על ידי ח.ל.ת, מקל על הדיירים וועד הבית בקידום הפרויקט, החל מהשגת הסכמת הדיירים, ניהול ההתקשרות מול הקבלן על כל המשתמע מכך, שמירה על איכות העבודה וסטנדרטים גבוהים, ביטוחים, גיוס הכספים והלוואות, ערבויות בנקאיות וכמובן מתן בטחונות למימוש הפרויקט". אומר סלמה.

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר מוסרת: "אני שמחה שתושבי העיר ממשיכים להיענות לפרוייקט ולקחת בו חלק. פרויקט זה הינו נדבך נוסף בהתפתחותה של העיר והוא מתווסף לתהליכי התחדשות עירוניים וכמובן  להקמתן של שכונות חדשות בנתניה."

אבי סלמה, יו"ר דירקטוריון ח.ל.ת: "ממשיכים להאיץ את חזונה של ראש העיר, מרים פיירברג איכר, עם פרויקט שיפוץ החזיתות המהווה נדבך חשוב בהתחדשות העירונית של נתניה,  התחזית שלנו היא שעד סוף שנת 2020 מספר הבניינים שישופצו יעבור את רף 280 בניינים. מדובר בבניינים רבי קומות, כך שהפרויקט יקיף כ–5,400 יחידות דיור בהיקף כספי של כ – 200 מיליון שקל."

רוצים גם ?

פנו למחלקת התחדשות עירונית בחברת ח.ל.ת: 09-8854777

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן