מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מעשנים על הכוונת

שם הכתב: ברק גולן

עיריית נתניה מובילה באכיפת עישון במקומות ציבוריים – כך על פי האגף לאכיפה ופיקוח במשרד הבריאות, שציין לשבח את היקף הקנסות שחולקו במהלך שנת 2018

 

שבחים רבים למינהל האכיפה בעיריית נתניה על נתונים מרשימים של אכיפת עישון במקומות ציבוריים מטעם משרד הבריאות – האגף לאכיפה ופיקוח. מנתוני משרד הבריאות עולה, כי בשנת 2018 ניתנו כ-650 קנסות בגין עישון במקומות ציבוריים וקנסות לבעלי מקומות ציבוריים בגין אי מניעת עישון בעסק, אי-הצבת שילוט האוסר עישון והצבת מאפרות במקום האסור לעישון.

 

אגף האכיפה במשרד הבריאות ציין, כאמור, כי פעילות מינהל האכיפה בעיריית נתניה ראוי לשבח. "איסור עישון במקומות ציבוריים מהווה מסר חינוכי ממדרגה ראשונה לילדים ובני נוער אשר לומדים על ידי הרחקת המעשנים המבוגרים מהמרחב הציבורי שהעישון מזיק לבריאות", ציין לידור צברי, מנהל תחום מניעת עישון ואלכוהול במשרד הבריאות.

עוד הוסיף צברי, כי "מקומות בילוי מהווים מקום בו צעירים רבים מתחילים לעשן, האגף לפיקוח ואכיפה שם לו למטרה לתאם אכיפה תוך הקפדה יתרה במקומות אלה בשל העובדה שצעירים המתחילים לעשן לכודים בהתמכרות קשה לניקוטין והאפשרות להיגמל מההתמכרות אינה קלה כלל. מניעת העישון בקרב מקומות הבילוי הללו יכול להוביל לצמצום במספר הצעירים המתחילים לעשן וזוהי מטרתנו".

המשנה לראש העיר אפרים בולמש הממונה על מינהל האכיפה ועל התיירות, מסר בתגובה לנתונים, כי "חשוב לשמור על בריאות הציבור שאינו צריך לסבול בגלל המעשנים. נתניה הינה עיר תיירות מובילה וחשוב לשמור על בריאותם של ציבור הלא-מעשנים הסובל מן העשן", ואילו ראש מינהל האכיפה, אלון אהרון, מסר בתגובה כי "נמשיך בפעילות למען שמירה על בריאות ובטחון תושבי נתניה ואורחיה – ברגישות, אך בנחישות".

 

צילום: ארכיון עיריית נתניה

 

דילוג לתוכן