מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מסקרה – זה לא חייב להיות יקר

שם הכתב: 2603180820

מסקרה היא מוצר איפור שכמעט כל ישראלית מחזיקה בתיק. אבל איך בוחרים אותה בלי לחרוג מהתקציב? הנה כמה טיפים

לפי סקר מקיף שפורסם ב-2009, הישראלית הממוצעת מוציאה כ-200-350 שקל בחודש על מוצרי טיפוח ורוכשת סך הכל 12-14 קרמים בשנה. מוצרי הטיפוח המבוקשים ביותר הם מי הסרת איפור, קרם לפנים וקרם לעיניים וישראליות מקדישות 5-15 דקות ביום לטיפוח הגוף ועוד 10 דקות בממוצע לניקוי כולל של הפנים. כמו כן, כ-84% מהישראליות משתמשות במוצרי טיפול וטיפוח פנים ו-56% מורחות קרם גוף על בסיס יומי.

מלבד האמור לעיל, הסקר חשף שישראלית ממוצעת מוציאה כ-170 שקל בחודש על מוצרי איפור בלבד. מוצר האיפור המבוקש ביותר הוא מסקרה ולמעלה מ-90% מהנשים משתמשות בה, למרות שהמחיר הממוצע שלה עומד על 150-200 שקל. למעשה, באותה שנה נמכרו בישראל 1.2 מיליון מסקרות ואין פלא ששווי השוק מוערך במעל 80 מיליון שקל.

השאלה המתבקשת היא האם מסקרה חייבת להיות מוצר איפור כל כך יקר ומה בכל זאת אפשר לעשות בשביל לחסוך בהוצאות. כאן התשובה כבר תלויה בכמות הזמן שמוכנים להשקיע בשיעורי הבית, ובאופן שבו מאמצים כללים של צרכנות נכונה.

מה שזול עולה ביוקר? לא בטוח

קודם כל, חשוב להבין שעלות גבוהה של מסקרה לא בהכרח מעידה על איכות. יש חברות איפור וקוסמטיקה שגובות מחירים מופרזים על המוצרים שלהן כחלק ממהלך מיתוג, שיווק ויחסי ציבור. הבעיה מתחילה עם נשים שלא יודעות להפריד בין העיקר לתפל ולא ממש מצליחות לזהות איזה מסקרה מתאימה להן.

שנית, מסקרה יקרה שמתאימה לאישה מסוימת עלולה להפוך למטרד עבור אישה אחרת. יש המון סוגי מסקרות ובשביל לדעת איזו מהן לבחור צריך לבדוק את מבנה הריסים. כך למשל עבור ריסים ארוכים ומלאים משתמשים במסקרה מעגלת או מעבה, בעוד נשים עם ריסים דקים וקצרים צריכות לתת עדיפות למסקרה מאריכה.

שימוש לא נכון במסקרה עלול ליצור תוצאה הפוכה של ריסים דבוקים וצבע מרוח על הפנים. זה יוריד לטמיון השקעה של מאות שקלים בחודש במוצרי איפור, למרות שאפשר להימנע מכך בקלות. כל מה שצריך לעשות הוא לבדוק את מידת ההתאמה של המסקרה לסוג הריסים ולהשקיע כמה דקות בהשוואת מחירים בין החנויות והרשות.

איפה את קונה את מוצרי האיפור?

המקום שבו בוחרים לקנות מסקרה חשוב לא פחות מאשר מאפייני המוצר. רצוי להשוות מחירים בין רשתות השיווק והפארם, החנויות הפרטיות ואתרי האינטרנט ולהישאר עם אצבע על הדופק בכל הנוגע למבצעים והטבות.

כמו כן, אפשר לבצע רכישות מרוכזות של מסקרה עם מוצרי איפור אחרים ולקנות הכל במסגרת חבילה. זה יתאים למי שמשתמשת במוצרי איפור על בסיס יום יומי ולמי שמפחדת להיתקע בלי מסקרה זמינה וטרייה בתיק.

קרדיט תמונה: https://www.pexels.com/photo/person-blue-eyes-photography-890550/

דילוג לתוכן