מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ליטא זה פה

מפגש עוצמתי של שתי נשים משפיעות: ראש העיר נתניה, מרים פיירברג איכר וכן ראש העיר בירשטונאס שבליטא, ניולה דירגינצ'יינה נערך השבוע. 

המטרה?  חתימה על ברית ערים תאומות בין שתי הערים.

מאת יקיר מנשה ישראל 

היוזמה לכינון היחסים הגיעה משגרירות ליטא ישראל, אשר מתכוונת לפתוח קונסוליית כבוד בנתניה.

הטכס נערך במעמדן של השתיים וכן בהשתתפות הגב' לינה אנטנביציינה בישראל, שגרירת ליטא בישראל, שי שניצר, קונסול הכבוד של ליטא בישראל נציגי לשכת המסחר והתעשיה ישראל –ליטא – רמי רזניק וצחי כהן, הממונה עלהתיירות וקישרי החוץ בנתניה, אפרים בולמש, מנכ"לית האגודה לעידוד תיירות, אולגה לוריא וכן בכירי עיריית בירשטונאס.

בירשטונאס נחשבת לעיירת נופשספא וטיפולי מים. העיר ממוקמת 40 קילומטרים דרומית לקובנה, ו- 90 ק"מ מערבית לוילנה, על הגדה הימנית של הניימן ונחשבת לאחת הערים היפות והמתויירות באירופה.

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר הביעה את התרגשותה הגדולה מהגעת המשלחת , ראשונה לעיר מאז פרצה המגפה. "מאוד סימלי" ציינה ראש העיר "שאנו חותמים ברית ערים תאומות עם עיר תיירותית בליטא ומרגש לגלות כי לנוכח גילויי האנטישמיןת הגןברים והןולכים באירופה, יש אנשים התומכים בישראל ומוקירים אותה."

ראש העיר בירשטונאס שבליטא, ניולה דירגינצ'יינה ציינה: "כייף להגיע לעיר כזאת יפה כמו נתניה ולחתום איתה על ברית ערים תאומות. אני חייבת לציין כי תיירים רבים מישראל מגיעים לעיר שלנו, הנחשבת לעיר אקסולוסיבית וידועה ואני מאמינה שגם מליטא יגיעו תיירים רבים לטייל בנתניה ובארץ היפה הזאת." 

דילוג לתוכן