מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ליווי משפטי של חברות המעסיקות עובדים רבים

ליווי משפטי

ההנהלות של חברות גדולות אשר מעסיקות עובדים רבים זקוקות לסיוע משפטי שוטף בכל הקשור לעובדיהם. ככל שהחברה היא גדולה יותר וכמות העובדים היא רבה, כך נתקלת ההנהלה בבעיות שונות אשר קשורות לשכרם של העובדים ולתנאי ההעסקה שלהם, אשר מצריכות התייחסות וחשיבה משפטית. חשבי השכר בחברות הללו הם אנשים בעלי ידע וניסיון רב והם מודעים לחוקים על כל סעיפיהם, עם זאת יש סוגיות מסוימות שיש לשקול בהן גם חשיבה משפטית מעבר לחשיבה כלכלית או אנושית. זו הסיבה שחברות רבות שוכרות באופן קבוע בריטיינר עורך דין אשר מתמחה בנושא דיני עבודה והוא מעניק להם ליווי משפטי צמוד בכל הקשור לכך.

בין הנושאים שבהם מטפל עורך דין דיני עבודה הם לדוגמה זכויות של העובדות בעת קבלת טיפולי פוריות, בעת ההיריון, לאחר הלידה, או לחלופין זכויות של עובדים אם הם יוצאים לשליחות רילוקיישן מעבר לים לכמה שנים. היתרון של עו"ד מומחה אשר מעניק ליווי משפטי בתחום זה הוא שהוא רואה את הדברים באופן רוחבי ומכל ההיבטים. לכן הוא מגיש להנהלה דוח לגבי כל סיטואציה שבה הוא מציף את הבעיה, מסביר את החשיבה לכאן ולכאן ובסופו של דבר מגיש מסקנה לגבי קו החשיבה שיש לפעול על פיו ומהם הצעדים שהחברה אמורה לנקוט בהם.

ליווי משפטי בנושא זכויות נשים

המחוקק קבע דיני עבודה ייחודיים אשר מותאמים להעסקת עובדות, להתנהלות ולזכויות שלהן אשר נוגעות להרחבת המשפחה. אחת מהזכויות הבסיסיות היא שחל איסור על פיטוריה של אישה בהיריון. זאת לאור העובדה שלאור מצבה, היא לא תוכל ברוב המקרים למצוא עבודה אחרת ולכן הדבר יפגע בפרנסת משפחתה.

עם זאת קיימים מקרים חריגים שבהם המעביד יבקש לפטר אותה מסיבות שונות שאינן קשורות לטענתו להיריון. במקרים החריגים הללו המעביד יקבל ליווי משפטי ויפנה למשרד התמ"ת, יפרט את פרטי המקרה ויקבל או לא יקבל מנציגיו אישור לפיטוריה. אם לא התקבל אישור, עליו להמשיך להעסיק אותה עד תום חודשי ההיריון ולשלם לה את מלוא זכויותיה.

יציאה לרילוקיישן בחו"ל

חלום של ישראלים רבים הוא לשהות כמה שנים בחו"ל במסגרת שליחות של מקום העבודה. אחת הסיבות לכך היא העובדה שהשכר בגין תקופה זו הוא מאד גבוה. החברות הגדולות שמציעות לעובדים אופציה זו הן חברות היי טק, סטארט אפ וחברות טכנולוגיות שונות.

החברות הללו יעניקו לעובדים גם ליווי משפטי כדי לתכנן את התקופה הזו מההיבט של מיסוי שכר העבודה. ישראלי שעובר לגור לתקופה בת כמה שנים בחו"ל אמור להמשיך לשלם מס למדינת ישראל כיוון שהוא תושב המדינה, למרות שבשלב זה הוא מקבל שכר במדינה זרה.

לכן עורך הדין שיעניק לו ליווי משפטי יבדוק אם קיימת אמנה בין לאומית בין ישראל למדינה שבה הוא יגור ובהתאם לכך יקבל ייעוץ לגבי המס שישלם רק במדינה הזרה, או ישלם בנוסף גם הפרשי מס למדינת ישראל.

תמונה באדיבות PIXABAY

דילוג לתוכן