מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

לא נותנים לקורונה לעצור את הזיכרון הלאומי

ב 28.4 מציינים את מיזם ההנצחה הלאומי-חברתי "רצים לזכרם" והפעם בגרסת הקורונה

לפני 4 שנים יזם לוחם שייטת 13 בועז יעקב את מיזם הנצחה הלאומי-חברתי "רצים לזכרם" אותו הקים לזכר הנופלים במלחמות ישראל.  במתכונתו מאז הקמתו  השתתפו במיזם מדי שנה אלפי אנשים אשר רצו,  צעדו,  בקבוצות ויחידים,  לזכר נופלי מערכות ישראל. השנה,  למרות משבר הקורונה העולמי,  הוחלט בעמותת "דרך הרגליים" –  יוזמת ומפעילת "רצים לזכרם",  לקיים את הפעילות ב 28.4,  בהתאם להנחיות משרד הבריאות וממשלת ישראל.   

בועז יעקב,  יוזם "רצים לזכרם": "לפני 4 שנים הקמתי את מיזם ההנצחה הלאומי -חברתי "רצים לזכרם" שמטרתו זיכרון הנופלים במערכות ישראל, מיום הקמת המדינה,  תוך העלאת הסיפורים האישיים של כל לוחם ולוחמת.  היוזמה נולדה דרך הרגליים שלי. מספר בועז.  לאורך השנים,  כמו רבים מאיתנו,  גם אני איבדתי חברים טובים לנשק וגם חברים לחיים,  טובי בנינו שמסרו נפשם על העם והארץ.  מצאתי לעצמי דרך לפרוק חלק מהרגשות הפוקדים אותי מידי יום זיכרון,  תוך כדי ריצה,  בנופיה הקסומים של ארצנו היפה, ריצה בה בעיקר זכרתי את הקרובים לי.  חשתי כיצד הריצה והשקט,  לצד רגשות עמוקים של עצב וכאב,  הופכים להכרת תודה לאלה שהקריבו בשביל כולנו את היקר מכל –  את החיים". 

השנה,  לאור מגפת הקורונה,  הוחלט להתאים את המיזם להגבלות וההיתרים של משרד הבריאות והממשלה.  זאת,  כיוון שחשיבות הזיכרון הלאומי חזקה מהקורונה ועלינו להמשיך את מסורת ההנצחה,  מדי שנה,  ולצד הזיכרון,  לחזק את המשתתפים בפעילות לאומית-חברתית אשר מעניקה למשתתפיה תחושת גאווה ושייכות.  השנה,  ביום הזיכרון,  (28.4) תהיה "יריית הפתיחה" בצפירת 2 הדקות המתקיימת בשעה 11 בבוקר. המשתתפים יעמדו בצפירה כשהם עונדים על חולצתם (כמו מספר חזה בתחרויות) שם של נופל/ת במערכות ישראל.  

במשך היום יוכלו המשתתפים להקדיש את הזמן עם משפחותיהם לפעילות ביתית לזכר הנופלים כדוגמת: ציור,  כתיבה,  או כל פעילות יצירתית אחרת ומעלים לעמוד הפייסבוק "רצים לזכרם" אשר ישמש כבמת זיכרון לאומית אחת גדולה".  יחד עם זאת,  מסביר בועז יעקב,  בהתאם להנחיות הגורמים הרלוונטיים,  יוכלו המשתתפים לקיים פעילות גופנית במרחב הציבורי,  בהתאם להנחיות ולשתף גם אותה בעמוד הפייסבוק.

"אני מאמין כי במיוחד בעת הזו ולאור המצב אלפים של משתתפים שכבר השתתפו במיזם ועוד רבים אחרים ימצאו במיזם דרך ייחודית ומכבדת לזכור את הנופלים" מסכם בועז.  המעוניינים להצטרף ל"עומדים לזכרם 2020" ייכנסו לאתר האינטרנט שכתובתו: https://www.memorun.org/ ,  באתר,  יקבלו שם ראנדומאלי של נופל/ת מהמערכת הממוחשבת, עבור כל משתתף.  יחד עם זאת יוכלו המשתתפים לבקש שם נוסף ספציפי עבורו יקדישו את הפעילות.  ההשתתפות במיזם ההנצחה כרוכה בדמי השתתפות סמליים בגובה 10 ₪ עבור כל משתתף.  כל ההכנסות מוקדשות להמשך פעילות הזיכרון.

חפשו בפייסבוק: "רצים לזכרם"

קרדיט: רצים לזכרם

דילוג לתוכן