מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

לא יאומן כי יסופר: המקרה המדהים של אדם שרצה לקנות דירה ומצא אהבה

אחד הפתגמים הכי מוכרים מהתנ"ך מספר על שאול המלך ש"הלך לחפש אתונות ומצא מלוכה". ובכן, נדירים המקרים בהם אנו יוצאים מהבית כדי לחפש בעלי חיים וחוזרים הביתה בתור מלכים, אבל בהחלט כולנו מכירים את המקרים בהם אנו עושים משהו במטרה להשיג דבר אחד ועל הדרך מקבלים משהו אחר שתמיד רצינו.

את הדבר הזה מכיר יואב מלכה היטב, בחור בשנות השלושים המוקדמות לחייו שמעיד על עצמו שתמיד היה מאתגר בעבורו למצוא זוגיות ולבנות מערכות יחסים. הוא מספר גם שהדבר הזה גרם לו לתסכולים רבים, ואפילו הוא לא ציפה למצוא פיתרון לבעיה שלו מהכיוון הכי מפתיע שיש.

הסיפור של יואב עובר דרך לימודי נדל"ן מקצועיים וקנייה של דירת יוקרה שעליה חלם תמיד, ומקבל טוויסט מפתיע שאף אחד לא היה יכול לדמיין. אם גם אתם מחפשים זוגיות ומתקשים במשימה הזו, שווה להכיר את הסיפור המיוחד שלא שמזכיר לנו שאף לא מאוחר ושהדברים שאנחנו הכי מייחלים אליהם יכולים להגיע מהכיוונים הכי מפתיעים ובלתי צפויים.

כשיואב החליט ללמוד על שוק הנדל"ן

אם תשאלו את יואב הוא יגיד לכם שהתכנון המקורי שלו היה לקנות את הדירה הראשונה שלו עם אהבת חייו ואם ילדיו, אבל כשהוא הגיע לגיל שלושים פלוס הוא הבין שאם רוצה דריסת רגל בנדל"ן הוא לא ממש יכול לחכות שזה יקרה. הוא התחיל להתעניין בפרויקטים שונים ברחבי הארץ וגילה שיש כל כך הרבה דברים שהוא עדיין לא יודע בנושא.

איך בוחרים נכס טוב מתחת לשווי השוק? עם מי בכלל צריך לדבר ולאיזה בעלי מקצוע צריך לפנות? איך אפשר לקבל מימון מהבנקים ואיך אנחנו יודעים שבכלל קיבלנו הצעה טובה? הוא הבין שכדי לעשות צעד חכם הוא חייב ללמוד את זה לעומק ופנה לבית הספר המקצועי זמן לנדל"ן לטובת לימודי נדלן מקצועיים. הוא החליט ללמוד את התחום לעומק והבין שזה משהו שמעניין אותו ואפילו יש סיכוי שירצה לעסוק בזה בהמשך החיים.

במהלך הקורס פגש יואב את לילך, בחורה שצעירה ממנו בשלוש שנים, עם תחומי עניין משותפים, חוש הומור ובגדול כל מה שיואב מחפש. במהלך הקורס עם דיברו הרבה, נהיו חברים טובים ואפילו התחילו להתעניין יחד לגבי הנכסים הראשונים שהם הולכים לרכוש. בשלב הזה יואב החליט שזה באמת הזמן לעשות את הצעד ולקנות את הדירה הראשונה שלו. ומה לגבי לילך אתם שואלים? ובכן, השניים נשארו חברים טובים אחרי שהוא הבין שהיא בעצם נשואה.

האם הנכס הראשון יביא את הישועה?

העובדה שליואב לא היו ממש הצלחות בתחום הרומנטי עד כה, כולל המפגש האחרון עם לילך שמצאה חן בעיניו מאד אך הייתה תפוסה אמור, לא הורידה לו את מצב הרוח בטווח הארוך והוא בהחלט המשיך להשקיע ולפתח במקביל לחיפושים שלו אחר זוגיות גם בתחומים אחרים בחיים. הוא כבר עבד מעל עשור כמהנדס בחברת הייטק מובילה עם משכורת בהחלט מכובדת, ובתור רווק שחי בדירה קטנה עם מעט הוצאות הוא הצליח לחסוך סכום כסף נכבד שאפשר לו לקנות דירה שהוא באמת חלם עליה.  

החיים התל אביביים נעמו לו מאד והוא החליט שהוא הולך על הקופה ומחפש נכס בעיר. הוא התרשם מהרבה נכסים ישנים במחירים מופקעים והחליט לחפש חברת בניה שיודעת להציע פרויקטים חדשים ומודרנים בלב האזורים הנחשקים ביותר בתל אביב. מהר מאד הוא מצא את חברת אלטנוילנד שמקימה פרויקטים ברמה גבוהה ביותר באזורים הנחשקים ביותר וקנה לעצמו דירת חלומות בפרויקט יוקרתי שמשתלב עם הנוף הקסום והעתיק בשכונת נווה צדק בתל אביב. כשהוא נכנס לדירה שלו בשעה טובה, המליצו על מעצבת פנים בשם איילה. היא הגיעה לפגישה והקליק בין השניים היה מיידי. מעבר לכך שהיא עיצבה לו את כל הדירה כמו שהוא חלם, התפתח בין השניים קשר רומנטי והם התחילו לצאת, הכירו את המשפחות אחד של השנייה ואפילו שקלו לעבור לגור יחד.

אתם בטח חושבים שכאן נגמר הסיפור, אבל איילה קיבלה הצעת עבודה מפתה בחו"ל ויואב לא ראה את עצמו עושה את הצעד הזה, וכך הקשר בין השניים נגמר. יואב המיואש לא ידע שמשהו ממש טוב מחכה לו מעבר לפינה.

"הדברים הכי טובים קורים כשלא מצפים להם"

יואב המשיך ללמוד עוד על תחום הנדל"ן ואפילו להגדיל את אפיקי ההשקעה שלו. בינו לבין שאר התלמידים והצוות של זמן לנדל"ן נוצר קשר מיוחד ובסוף אחד הקורסים הוא החליט להזמין את כולם אליו הביתה למסיבה שארגן בנכס הראשון שקנה. הוא ממש רצה לפנק ולכן הוא פנה לעסק בשם קרוסלה שאפשר למצוא בו מתנות ממותגות מדליקות ממש לסוגים שונים של אירועים וחיפש רעיונות מיוחדים של מתנות לסוף שנה שאפשר להביא.

היה זה שיא הקיץ והוא החליט להביא לכל אחד פריזבי ממותג מגניב עם השם של כל אחד וציור שמתאים לו והחברים שהגיעו ממש התלהבו מהרעיון המקורי ואפילו הציעו ללכת לים ולשחק איתם קצת. כשיואב ולילך ישבו בחוף הגיעה פתאום אישה מתולתלת וחייכנית בשם לירון שפנתה אל לילך ושאלה אם היא זוכרת אותה. בהתחלה היא לא זכרה אבל אחרי כמה דקות היא הזכירה לה שהן שירתו ביחד בבסיס לתקופה והשתיים התעדכנו כל אחת בחיים של השנייה. יואב חשב בלב שהיא ממש מוצאת חן בעיניו אבל הוא הרגיש שזה לא מתאים לשאול לגבי זה.

יומיים אחר כך הוא מקבל טלפון מלילך שמספרת שלירון התעניינה לגביו, היא רווקה בסוף שנות העשרים וגרה באופן די מפתיע חמש דקות ממנו בבוגרשוב. מה קרה מכאן? ובכן, בוא נגיד שאם יצא לכם להגיע לשכונת נווה צדק לפרויקט של אלטנוילנד יש סיכוי לא רע שתשמעו בכי וצחוק של תאומים מדי פעם. וככה בדיוק קורים לנו בחיים דברים מפתיעים שבחיים לנו היינו מצפים שיקרו. 

קרדיט תמונה: FREEPIK

דילוג לתוכן