מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כל מה שרציתם לדעת על ניתוח מתיחת עפעפיים נפולים

שם הכתב: מדור פרסומי 4239691110

עפעפיים נפולים יכולים לגרום למראה עייף ומבוגר, ולנשים יכול להפריע גם ביכולת להתאפר באזור העיניים. אם אתם סובלים מעפעפיים נפולים, חשוב שתדעו שהיום יש פתרונות שיכולים לסייע לכם בכך, ואחד מהם הוא ניתוח מתיחת עפעפיים נפולים.

עודף הרקמה אשר גורם למראה של עפעפיים נפולים יכול להוביל גם להסתרה חלקית של שדה הראיה במקרים מסוימים, ולכן במקרים הללו הבעיה היא לא רק אסתטית אלא הרבה מעבר לכך ובעיה שיכולה לגרום להפרעה בחיי היום יום וכדאי למצוא את הפתרון הנכון עבורה.

כמובן, לפני שמקבלים החלטה על ניתוח מתיחת עפעפיים נפולים יש להיפגש עם רופא מומחה בתחום בכדי לקבל ייעוץ על פי המצב הספציפי של כל מטופל ובהתאם אישי אליו.

ההכנות לפני הניתוח

בפגישה עם הרופא המנתח וצוות המרפאה לפני ביצוע ניתוח מתיחת עפעפיים נפולים יבדקו כמה נושאים:

  1. היסטוריה רפואית – הרופא יבקש לקבל מידע על ההיסטוריה הרפואית של המטופל כמו מחלות לב וכלי דם, בלוטת התריס וסוכרת. בנוסף, הוא יבקש מידע על כל בעיה רפואית בעיניים כמו גלאוקומה, עיניים יבשות, רגישות באזור העין, אלרגיות וכדומה. בנוסף, יש לספק מידע על תרופות אשר המטופל נוטל באופן קבוע, גם תרופות הניתנות ללא מרשם כמו תוספי מזון וכדומה, שכן חלקם יכולים לגרום לדימום יתר.
  2. בדיקה גופנית – בבדיקה הגופנית כלולה גם בדיקת ראיה, בדיקה של תנועת העיניים, העפעפיים והגבות. מלבדה, יש לבצע גם בדיקה אצל רופא עיניים ולהגיע עם חוות הדעת שלו.
  3. צילומים – הרופא, או הצוות שלו, יבצעו צילומים של הפנים והעיניים מכמה זוויות שונות בכדי לתכנן את הניתוח וכמובן, להשוואה לאחר הניתוח.
  4. תיאום ציפיות – חשוב לבצע תיאום ציפיות מול המנתח בכדי להבין מה באמת ניתן לעשות ומהו המראה הסופי שיתקבל.

יתכן כי הרופא יבקש להפסיק ליטול תרופות מסוימות שהמנותח נוטל באופן קבוע, תוספי מזון וכדומה, וכן המטופל יתבקש להימנע מחשיפה של העור לשמש לפני הניתוח, וכן שלושה חודשים לאחר הניתוח לפחות (ולכן כדאי מאוד לבצע ניתוחים מהסוג הזה בתקופת הסתיו – חורף).

מהלך הניתוח

הניתוח אורך לרוב פחות משעתיים, תלוי בסוג הניתוח וחומרת המקרה. אם הניתוח מבוצע גם בעפעפיים העליונים וגם בתחתונים, מתחילים קודם כל עם העפעף העליון. הרופא מבצע חתך לאורך הקפל הטבעי של העפעף ומסיר את העור העודף וכן רקמות שומן מתחת לעור. בעפעף העליון החתך מבוצע בדרך כלל ממש מתחת לקו של הריסים.

את הסגירה של החתך מבצעים באמצעות תפירה עדינה או דבק מיוחד אשר כמעט אינם מותירים צלקת.

ההחלמה

מיד לאחר הניתוח צפויים כאבים, שטפי דם, בצקות ונפיחות, אשר יכולים להמשך כשבוע ולעיתים אף יותר. ייתכנו מקרים בהם בימים שלאחר הניתוח לא יהיה ניתן לסגור את העין לחלוטין, ובמקרים כאלו יש להשתמש בטיפות עיניים או אפילו ברטיה לסגירת העין.

לפרטים נוספים היכנסו לאתר של ד"ר וולף

דילוג לתוכן