מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כל מה שצריך לדעת על עו"ד פשיטת רגל

פשיטת רגל מהווה סטאטוס משפטי שאליו עלול להיקלע אדם כאשר אין לו יכולת להחזיר ולפרוע את חובותיו הכספיים. הליך של פשיטת רגל נפתח בשני אופנים מוכרים ומקובלים: האחד ביוזמה של החייב וזאת בהתאם לבקשה שמוגשת מטעמו והשני על פי בקשה שמוגשת מצד נושי החייב שאינם מצליחים להיפרע את החוב ממנו. הרציונל שעומד בבסיס של הליכי פשיטת רגל וייעודם העיקרי הינו הסדרת חוב קיים לנושים. על מנת לממש מטרה זו מתבצע הליך הכולל מספר שלבים: כינוס של נכסי החייב ומימושם באמצעות מכירה וחלוקה של התמורה שמתקבלת מהמכירה בין כל הנושים וזאת בהתאם לסדר הקדימות שנקבע בפירעון.

היקלעות להליך של פשיטת רגל

נראה כי הליכי פשיטת רגל מהווים שלב אחרון בשרשרת של אמצעי הגבייה שקיימים כנגד החייב. פתיחה בהליך של פשיטת רגל כנגד החייב או ביוזמה מצד הנושים מתבצעת רק במקרה שלא צלחו או שלא הגיעו למיצוי כל ההליכים האחרים שהתנהלו כנגד החייב במערך ההוצאה לפועל. בכל מקרה בו נקלעתם למצב שבו אינכם מסוגלים להחזיר את חובותיכם או שגורם כלשהו חייב לכם כספים ולא משיב את החוב, חשוב לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי הניתן על ידי עו"ד פשיטת רגל מומחה ומנוסה שיילווה אתכם לאורך כל שלבי ההליך.

פתיחה בהליך פשיטת רגל

תחילת הליך של פשיטת רגל הינה באמצעות פנייה לערכאה משפטית שמוסמכת לדון בנושא פשיטת רגל שהינה בית המשפט המחוזי והגשת בקשה להוצאת צו כינוס לנכסיו של החייב. הבקשה מוגשת ע"י החייב עצמו מי מהנושים. הייעוד של הצו שניתן הינו כפול: ראשית, מתן הגנה לנכסיו של החייב מפני יוזמה ופעולה אפשרית מצד הנושים שמעוניינים לנסות ולפעול באופן עצמאי במטרה לפרוע את החוב ובמקביל, שמירה והגנה על הנכסים מפני ניסיונות מצד החייב להסתירם או להעלימם מפני הנושים. במידה והבקשה תאושר בבית המשפט, מעוכבים באופן אוטומטי כל ההליכים המשפטיים שמתנהלים נגד החייב. התכלית בהליכי הוצאה לפועל,  ובעיכוב ההליכים האחרים הינה ניסיון למיקסום יעדי הכינוס וזאת במטרה לממש ולחלק את  הנכסים בין כל הנושים, תוך סיכול כל ניסיון לפעולה עצמאית של מהנושים שמבקשים להשיג לעצמם יתרון בפירעון. בשלב ראשון, נשלח מטעמו של הנושה מכתב התראת הליך פשיטת רגל לחייב שבו החייב יתבקש להסדיר בהקדם את תשלום החוב בהתאם להוראת פסק דין קיים או לגבש יחד עם הנושים הסדר של פשרה. בתגובה להתראה הזו, החייב רשאי להגיש מצדו בקשת התנגדות.

חשיבות קבלת ייעוץ וייצוג על ידי עו"ד פשיטת רגל

ניהול הליך פשיטת רגל מחייב ניסיון, ידע ומומחיות משפטיים וישנה חשיבות רבה לקבלת ליווי וסיוע משפטי. מדובר בהליכים מורכבים וסבוכים שמשלבים היבטים פרוצדוראליים וידע משפטי מקצועי גם יחד שהאזרח הממוצע אינו בקיא בהם. התנהלות מול נושים, גורמים פרטיים שונים וגופים ציבוריים, כרוכה בהשקעה של זמן ואנרגיה רבה ומשום כך, סיוע משפטי עשוי להקל עליכם עד מאוד ולזרז את ההליך. בשני המסלולים והמצבים, בין אם שאתם בעלי חוב או שחייבים לכם, מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ וייצוג משפטי הניתן מידיו של עו"ד פשיטת רגל מומחה בהליך מחיקה של חובות. עורך דין שמתמחה בתחום של פשיטת רגל, יידע לייעץ לבעל החוב כיצד עליו לפעול בצומת משמעותית ורבת חשיבות טרם הפתיחה בהליכים הללו. בתחום של פשיטת רגל פועלים עורכי דין רבים שלא כולם הינם בעלי הבקיאות והמומחיות הנדרשות בנושא. לכן, חשוב לבחור בבא כוח מהימן ומיומן שהינו בעל ניסיון בייצוג לקוחות בתיקים בתחום מחיקה של חובות ובקיא בכל עדכוני הפסיקה וחידושי החקיקה הרלוונטיים.

עורך דין כזה יתמקד במתן ייעוץ המכוון לשמירה על האינטרסים של החייב ולהגברת סיכויי הצלחתו בתיק. באופן זה יוכל החייב להשתקם ולשוב במהרה לניהול שגרת חיים תקינה.

צילום: freepik

דילוג לתוכן