מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כל מה שצריך לדעת על דבק

זרקור על אחד מחומרי הגמר הכי חשובים בבנייה או בשיפוץ – דבקים. נבחרת הדבקים האיכותיים של בי ג'י בונד מעניקים מענה לכל צורך

בעיצוב, בנייה או שיפוץ יש אלמנטים שנראים לעין ויש כאלו המוטמעים עמוק בתשתיות אבל הם חשובים לא פחות. אחד החומרים הכי חשובים בתהליך הם דבקים לכל שימוש וצורך. חברת בי ג'י בונד מובילה את השוק של חומרי גמר מקצועיים, איכותיים ומתקדמים ובחזית ניצבים הדבקים.

אז מה כוללת נבחרת מוצרי ההדבקה של BG Bond? חברת בי ג'י בונד פיתחה דבקים להדבקת סוגי ריצוף (גרניט פורצלן, שיש, פסיפס, קרמיקה ועוד), דבקים לחיפוי, דבקים אקריליים ועוד פתרונות הדבקה מתקדמים המשדכים בין התשתית, דוגמת בטון, גבס, בלוקים או טיח, לבין חיפוי הגמר. כל הדבקים ידידותיים לסביבה.

כמה נקודות חשובות לפני שבוחרים דבק למשימה:

סוג האריח שרוצים להדביק – אריחי גרניט פורצלן, קרמיקה, שיש, אבן, אריחים סופגים מעל 10%, חרסינה, פסיפס ועוד הם חלק מרשימת החומרים הפופולאריים להדבקה כיום כשמשפתים, בונים או מעצבים את הבית.

סוג החומר שעליו מדביקים – המשטח שעליו מדביקים, למשל סוגי בטון, טיח, גבס, בלוקים למיניהם, ריצוף קיים, עץ ועוד.

איפה – האם הדבק מיועד לשימוש פנים או שימש חוץ? האם ההדבקה מיועדת לחלל רטוב כמו חדר רחצה או חלל לח כמו מטבח או לחדר רגיל? ועוד שאלות חשובות לבחירת הדבק הנכון. סוד מקצועי קטן –חוזק הדבק הוא פרמטר חשוב אך קיימים פרמטרים משמעותיים נוספים.

גודל האריחים– כדאי לקחת בחשבון את המשקל שהדבק "יישא". האם אתם רוצים להדביק אריחי פסיפס קטנים או לוחות שיש ענקיים? האם מדובר באריחים דקיקים או בעבים? בכל שאלה וההתלבטות התייעצו עם אנשי המקצוע של בי ג'י בונד באתר www.b-gtech.com.

היכרות עם ההיצע בתחום – כדי לבחור את הדבק המתאים כדאי להכיר את סוגי הדבקים הנפוצים בהם דבק אקרילי, דבק קרמיקה, דבק צמנטי, דבק סיליקון ועוד הם הנפוצים יותר ולכל אחד מהם יש תכונות אחרות ושימושים ייעודיים שונים.

נבחרת הדבקים של BG Bond

בנבחרת הדבקים האיכותיים של BG Bond אפשר למצוא את כל הדבקים הנפוצים והפופולאריים לשימוש כולל הנחיות מדויקות ליישום, ייעודים, יתרונות ומגבלות. הנה כמה מכוכבי הנבחרת:

 BG22– דבק אבקתי המיועד להדבקת אריחי קרמיקה, פסיפס, חרסינה, שיש ואבן בשיטת ההדבקה בסירוק (10-3 מ"מ). BG22 מתאים לשימוש על בטון, טיח, לוחות גבס, בלוקים מבטון ואיטונג מטויחים, סיליקט ועוד.

BG63 -C2TES1  – דבק אבקתי גמיש המיועד להדבקת אריחי גרניט פורצלן, קרמיקה, פסיפס, חרסינה, שיש ואבן. הדבק מיועד ליישום על תשתיות בטון, טיח, בלוקי בטון, בלוקי איטונג מטויחים, וכן אחד השימושים הכי פופולאריים בשיפוץ -הדבקה על ריצוף קיים. בזכות גמישותו מתאים הדבק לשימוש גם בבריכות ובחדרי רחצה, בחוץ ובפנים הבית.

BG2121- C2TES2 – דבק אבקתי גמיש המיועד להדבקת אריחי גרניט פורצלן, קרמיקה, פסיפס, חרסינה, שיש ואבן בשיטת ההדבקה בסירוק (10-3 מ"מ). מיועד ליישום בתשתיות בטון, טיח, לוחות גבס, ריצוף על ריצוף קיים ועוד.הדבק עמיד בפני תנאי מזג אוויר קיצוניים מה שהופך אותו למתאים לשימוש פנים וחוץ.

BG40C2T- – דבק אבקתי, מתאים להדבקת אריחי גרניט פורצלן, קרמיקה, פסיפס, חרסינה, שיש ואבן בשיטת ההדבקה בסירוק(10-3 מ"מ). הדבק מיועד לתשתיות של בטון, טיח, בלוקים מבטון ואיטונג, משטחים מטויחים, הדבקה על ריצוף קיים ועוד, וכן הוא מתאים לשימוש פנים וחוץ.

30BG -C2TE – דבק המיועד להדבקת אריחי גרניט פורצלן, פסיפס וקרמיקה על בטון, בלוק בטון מטויח, בלוק בטון תאי מטויח, טיח צמנטי. מיועד ליישום פנים וחוץ. מדובר בתערובת מוכנה לשימוש בתוספת מים בלבד כך שהוא נוח לשימוש וליישום.

 BG405– דבק מיוחד עם פולימרים אקריליים מיוחדים המיועד להדבקות על פלטות גבס ובלוק גבס.

BG10+C1TES1 – דבק בעל גמישות גבוהה המיועד להדבקת אריחים בעלי ספיגה של יותר מ-10%. דבק צמנטי להדבקת אריחי גרניט פורצלן, קרמיקה, פסיפס וחיפוי קירות. מתאים לשימוש על גבי בטון, טיח ובלוקים וכן להדבקת אריחים על גבי רצפת בטון מוחלק.

בי ג'י פורצלנית 477 – דבק טיט להדבקת ריצוף אריחי גרניט פורצלן, קרמיקה, שיש וטראצו.בי ג'י פורצלנית 477מתאים ליישום במבני מגורים, מבני ציבור, משרדים, מבנים תעשייתיים ועוד חללים בשימוש תכוף ושחיקה גבוהה.

בנוסף יש בנבחרת הדבקים המובילה של BG Bond גם שני מוספים אקריליים לשיפור האיטום, החוזק והעמידות והם משמשים כפריימרים.

חשוב להדגיש כי בחירה בדבק הלא מתאים למשימה עלולה להוביל לפגמים וכשלים כמו תזוזת אריחים, התפוררות הדבק, היווצרות סדקים, היווצרות עובש ועוד בעיות בטיחותיות ואסתטיות. לכל שאלה או בירור, נשמח לעמוד לרשותכם ולייעץ: www.b-gtech.com

  • מסמך זה אינו מהווה ייעוץ לכל שאלה יש לפנות למחלקה טכנית
  • תמונה: BG Bond.
דילוג לתוכן