מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כל מה שחשוב לדעת על מזרן ספורט

שם הכתב: מדור פרסומי 4231020520

פעילות גופנית היא מרכיב בעל חשיבות רבה באורח חיים בריא. לספורט יש השפעה חיובית על הגוף ולא פחות מכך על הנפש, ובהתאם אנחנו יכולים לראות בימינו יותר ויותר בני אדם מבצעים פעילויות ספורטיביות מסוגים שונים. עם הגידול המשמעותי במספרם של הספורטאים שבינינו – הן המקצוענים והן החובבנים – גדל גם הביקוש לאביזרים שונים שמשמשים אותנו לביצוע פעילות גופנית מכל הסוגים, ואחד מהם הוא מזרן ספורט. ישנם כמה סוגים של מזרני ספורט וחשוב לבחור באופן מושכל מבין כל האפשרויות.

צמוד לרצפה, מחוספס בחלק העליון

מזרן ספורט שמשמש מתעמלים ומתעמלות (כולל במסגרות ההתעמלות האמנותית שהפכו פופולריות מאוד בשנים האחרונות) חייב להיות צמוד לרצפה ומחוספס בחלקו העליון. אסור להתפשר על מרכיבים אלה, שכן אם המזרן לא צמוד לגמרי לרצפה, הוא עלול לזוז תוך כדי ביצוע תרגילים שונים או כשאחד המתעמלים נוחת עליו, וכמובן שהדבר עלול להפריע לביצוע האימון וגם לסכן את בריאותם של המתאמנים. החספוס בחלק העליון נדרש כדי למנוע החלקות מיותרות. פרמטר חשוב נוסף של מזרני ספורט המשמשים לתרגילי התעמלות הוא העובי – מזרן דק מדי לא מספק את מידת בלימת הזעזועים הנדרשת במסגרת ביצוע התרגילים השונים ועל כן אינו מתאים.

גם לאימוני ג'ודו וקראטה מתאימים המזרנים היחסית עבים, שכן גם בהם מבוצעים תרגילים מורכבים ובנוסף הספורטאים מוטחים לעתים אל הקרקע וחשוב שהמזרן יהיה עבה מספיק כדי להגן עליהם.

באילו מקרים מתאים מזרן ספורט דק?

לצד מזרני הספורט העבים ישנם גם מזרנים דקים. מזרן ספורט דק הוא האופציה המתאימה ביותר כשהאימון מבוצע באופן רגוע יחסית וללא תנועות חדות, נחיתות על הקרקע ונפילות. בפרט מתאימים המזרנים הדקים לפעילויות כמו יוגה, פילאטיס ודומות להן.

המלצה נוספת במקרים אלה היא להעדיף את המזרנים בעלי הבד הנושם שבאופן טבעי הינו נעים יותר למגע, ובפרט מגע ממושך כפי שנדרש כשמתרגלים יוגה, פילאטיס ופעילויות גופניות דומות.

ידידותיות לסביבה

בימינו כל החלטה חייבת לקחת בחשבון גם את השיקול האקולוגי – יש לנו רק כדור ארץ אחד, ואם לא נצמצם את הפגיעה בסביבה בכל דרך אפשרית בעתיד בני אדם לא יוכלו לחיות כאן בנחת וברווחה, ובעצם לא רק בעתיד אלא גם בהווה כבר ניתן לזהות לא מעט בעיות עקב הנזקים האקולוגיים. בהתאם מומלץ להעדיף את האופציות הידידותיות לסביבה, כלומר מזרנים שעשויים מחומרים ברי קיימא.

איך להגן על המזרן?

על-מנת שמזרן הספורט שבחרתם ישמש אתכם למשך זמן רב, חשוב להגן עליו. בפרט כך הדבר כשמדובר על מזרן ספורט שנעשה בו שימוש אינטנסיבי ועל כן הוא נשחק בקצב מהיר. התחזוקה כוללת ניקיון (עם מגבון או מטליות לחות), אחסון הרחק ממקורות חום למיניהם וגם לא במקום שחשוף לקרינת שמש ישירה ועוד המלצה היא לתלות את המזרן במאונך כשהוא לא בשימוש כדי להאריך את חייו.

 

דילוג לתוכן