מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כל הסיבות לבצע בדיקת אולטרסאונד פרטית!

מאת מומחי www.miok.co.il

בדיקת אולטרסאונד היא אחת מדרכי האבחון המרכזיות כיום בתחום הרפואה. זהו סוג של בדיקת הדמיה בעזרת גלים על-קוליים המאפשרת לבחון איברים פנימיים, רקמות ושרירים בגוף ולעמוד על הצורה, המבנה והגודל שלהם, ולעיתים גם על תפקודם, על גבי מסך חיצוני, ללא צורך בהתערבות פולשנית. על בסיס ממצאי הבדיקה הרופאים יכולים לקבל החלטות לגבי המשך ההליך הרפואי ובדיקות נוספות נדרשות.

סוגים שונים של בדיקות אולטרסאונד

פרט לבדיקת אולטרסאונד המבוצעת בהיריון, שהיא שכיחה ומוכרת, ישנם סוגים נוספים של בדיקות אולטרסאונד בהם:

  • אולטרסאונד תוך נרתיקי – בדיקה המאפשרת צפייה מדוקדקת באיברי מערכת הרבייה הנשית.
  • אולטרסאונד ראש-צוואר – בדיקה המאפשרת לבחון בעיות שמקורן בבלוטת התריס, ולזהות גידולים באזור הלסת והצוואר.
  • אולטרסאונד בטן – בדיקה הבוחנת את מבנה ותפקוד האיברים הפנימיים: כבד, טחול, תוספתן, כליות ועוד.
  • אולטרסאונד שדיים – לאיתור דלקות וגידולים.
  • ביופסיות תחת אולטרסאונד – שאיבה בעזרת מחט דקה (טכנולוגיית FNA), מאפשרת לקיחת דגימה פתולוגית לבדיקה מיקרוסקופית.

למה כדאי לבצע בדיקת אולטרסאונד באופן פרטי?

ככלל, יש שתי דרכים לבצע בדיקת אולטרסאונד – דרך קופת החולים ובאופן פרטי. ביצוע בדיקת אולטרסאונד באופן פרטי מציע כמה ערכים מוספים מובהקים:

קביעת תור למועד מוקדם – לצורך קביעת תור לביצוע אולטרסאונד בקופת חולים יש לקבל הפנייה ולתאם תור למועד הפנוי, מה שעשוי לארוך זמן. לעומת זאת, תור לבדיקת אולטרסאונד פרטית ניתן לתאם לטווח זמן של 12 עד 72 שעות ממועד הפנייה, כאשר את הבדיקה עצמה אפשר לערוך לאורך כל שעות היממה, שבעה ימים בשבוע.

פענוח מקצועי – בדיקת אולטרסאונד פרטית נערכת בבתי חולים ובמרכזים רפואיים מוכרים. להבדיל מבדיקה בקופת חולים אשר מטעמי תקציב מבוצעת לא אחת על ידי טכנאי, בדיקה הנערכת באופן פרטי מבוצעת תמיד על ידי רופא מומחה. המכונים הפרטיים מעמידים לרשות הנבדקים את בכירי הרדיולוגים, אשר מפענחים את ממצאי הבדיקה באופן מהימן, מדויק ומקצועי. עובדה זו מפחיתה באופן מהותי את הסיכון לטעות באבחון.

בבדיקה המבוצעת במגזר הציבורי עולה הסבירות לטעות בפענוח, עקב עומס על המערכת וכמות רבה של נבדקים. טעויות כאלה באות לידי ביטוי בחוסר אבחון של מצב רפואי מורכב או מחלה, ובעקבות כך היעדר טיפול נדרש, באופן שעלול לגרום לנזק מהותי. מנגד, לפעמים מתבצע אבחון יתר, מתגלה מחלה שאינה קיימת בפועל, והנבדק מקבל טיפולים מיותרים, ללא צורך. בבדיקת אולטרסאונד המבוצעת באופן פרטי סיכונים אלה מופחתים באופן משמעותי.

פענוח מהיר – יתרון נוסף שמציעה בדיקת אולטרסאונד פרטית הוא במהירות פענוח ממצאי הבדיקה. בעוד שפענוח על ידי בתי החולים וקופות החולים הציבוריות נע בין שבועיים לשלושה, הרי שבדיקת אולטרסאונד פרטית מפוענחת על ידי רופא מומחה באופן מקצועי בתוך פרק זמן מהיר במיוחד – יממה בלבד. בכך נחסכת מהמטופל המתנה ממושכת ומייגעת לתוצאות הבדיקה, והוא יכול להתחיל את הטיפול הנדרש באופן מיידי, ללא שהיות. היות שהבדיקה מבוצעת במכון פרטי יכול המטופל במידת הצורך לתאם פגישת ייעוץ המשך עם רופאים מומחים בכל קשת תחומי הרפואה.

מכשור מתקדם – בדיקת אולטרסאונד פרטית מבוצעת בטכנולוגיה דיגיטלית ובאמצעות מכשור מתקדם וחדיש המאפשר דיוק מקסימלי והדמיה מדוקדקת. בדיקות מתקדמות בתחום זה מאפשרות לרופא להתרשם מתפקוד האיבר הנבדק גם בהיבט כלי הדם וזרימת הדם, זאת באמצעות בדיקת דופלר המספקת תמונה שלמה על מצב האיבר והאזור הנבדק. נוסף על כך מבוצעות באופן פרטי בדיקות לאבחון מיוחד של איברים קטנים, באמצעות מתמר מיוחד, וכן בדיקות שבמסגרתן נלקחת ביופסיה לדגימה פתולוגית – בשיטת FNA.

בדיקה המבוצעת לכל צורך ובכל הנסיבות – בדיקת אולטרסאונד פרטית אפשר לבצע בהתאם לכל צורך ולפי סוגים שונים, בין בשגרה בין בחירום, בין אם מדובר בבדיקה רגילה או מיוחדת.

ליווי אישי צמוד – בבדיקת אולטרסאונד המבוצעת באופן פרטי, הנבדק אינו עובר את התהליך לבד. נציגים מטעם החברה המבצעת את הבדיקה מלווים אותו כל העת, והוא מקבל מענה מיידי לפי הצורך, ושירותים שונים הנדרשים לו באופן אינדיבידואלי.  

דילוג לתוכן