מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כל הטיפים לעיצוב חדר התינוקות

תינוק חדש הצטרף למשפחה וההתרגשות עצומה. אתם מתכננים את החדר שלו מבעוד מועד ורוכשים את מיטת התינוק, העריסה ומעצבים את החדר בצבעים שילוו את שנות ילדותו. אספנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לעצב נכון כבר מהיום הראשון לכניסתו של הקטנטן.

השתמשו ברהיטים ניטרליים ופונקציונליים

חדר התינוק צריך להיות פונקציונלי מאד בשנים הראשונות. הוא עדיין לא מתחיל לזחול ולכן כעת את צריכים לדאוג לנוחות שלכם במיוחד. השתמשו אך ורק ברהיטים שיש להם שימוש כלשהו בחדר. שידת ההחתלה, העריסה ומיטת התינוק, שידת מגירות בה תוכלו לאחסן חיתולים, מגבונים, בגדים (לא תאמינו איזה כמות של בגדים הם מחליפים בשנים הראשונות) כסא נדנדה לאמא ועוד.

מתלבטות אילו רהיטים לשלב? נסו קורס הום סטיילינג

הזמן שמתפנה לכן עכשיו בחופשת הלידה יכול להיות מוקדש להכרות עם תחום העיצוב באמצעות קורס הום סטיילינג שיעזור לכם בתחילת הדרך בעיצוב החדר והבית. לאחר הלידה והזמן הראשוני בו שהיתם עם התינוק, תוכלו להשתמש בידע הנלמד בקורס לעזור לאימהות נוספות לעצב את החדר של הבייבי החדש.

היכן למקם את המיטה?

מיקום המיטה יקבע במידה רבה את איכות שנת הלילה שלכם. לכן, חשוב לזכור לא למקם את המיטה בקירות עם חלונות אם ניתן (חלונות החוץ גורמים לירידה של הטמפרטורה בימים הקרירים) וכן כדאי לנסות שהחלון לא יהיה ישירות מול המיטה על מנת שקרני שמש שובבות לא יציקו לעיניו. בנוסף, בימים בהם השמש זורחת מוקדם, לא תרצו שהתינוק יתעורר מוקדם מדי ויעיר אתכם. בנוסף, מומלץ לכסות את החלון בשני וילונות – אחד עבה ואחד עדין יותר ומעט שקוף. כך תוכלו לשלוט בכמות התאורה בחדר.

היכן לתלות את המדפים?

בחדר התינוק מומלץ להמעיט במדפים שעשויים לגרום לנפילה אקראית של חפצים. אם בכל זאת אין ברירה, מקמו אותם הרחק ממיטת התינוק ומשידת ההחתלה שלו. תוכלו למקם את המדפים מעל שידת מגירות שאינה משמשת להחתלה או להשתמש מדפים פינתיים בפינה מרוחקת.

אביזרי בטיחות

בעוד זמן קצר התינוק יתחיל לזחול ולגלות את סביבתו. בשלב הזה הוא חשוף לסכנות רבות יותר כמו: שקעי חשמל חשובים העשויים לעורר את סקרנותו ולגרום לו לנסות להכניס את אצבעותיו הזעירות. מומלץ לכסות שקעים אלה בכיסוי פלסטיק מתאים. בנוסף חשוב להרחיק מידיו כבלים שונים או חפצים חדים. את המגירות של השידות ניתן לנעול או להשתמש בנעילת פלסטיק מיוחדת המותקנת בצדדים ומונעת מהתינוק לפתוח את המגירות לבדו.

השתמשו בצבעים רגועים ובהירים על מנת לא להעמיס גירויים רבים מדי בחדר

גם אם אתם חובבי סביבה צבעונית עמוסה – בשנים הראשונות מוטב להשאיר את חדר התינוק סולידי ולהשתמש רק בצבע אחד או שניים. צבעו את החדר בצבעים בהירים, השתמשו בגווני שמנת ולבן בתכנון הריהוט וצאו מהקבעון הקבוע המקשר את הגוונים הוורודים לבנות ואת התכולים לבנים. כל צבע יכול להתקבל בשמחה.

תאורת החדר

מומלץ להשתמש בתאורה עדינה ונעימה, כאשר התאורה הטבעית במהלך היום יכולה למלא את החדר ובערב תוכלו להעזר בנורות צהובות עדינות הן בתאורת התקרה והן במנורות העדינות המיועדות לשעות הלילה.

דילוג לתוכן