מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כל בית (יפה) צריך פרקט

בחירה בצבע וסוג הפרקט יכולה להיות בעלת חשיבות רבה בעיצוב החלל ובאווירה שאתם רוצים להקנות למקום. ידוע שרצפת פרקט משרה אוירה נינוחה וביתית, ומקשטת את הבית במראה כפרי או מודרני, תלוי בקו העיצוב שלכם.

עם פאזה או בלי פאזה?

בין הסוגים השונים ניתן למצוא פרקט למינציה צבעים עם פאזה או בלי פאזה. רגע, מה?

נסביר:

פרקט עם פאזה הוא למעשה הפרקט שמדמה את מראה רצפת העץ המוכרת לנו, זו עם החריצים בין הלוחות, בפועל מדובר בעניין של התקנה, פרקט עם פאזה הוא יקר יותר בגלל החיתוכים הנדרשים ליצירת החריצים ונחשב גם ליוקרתי יותר, בדיוק בגלל אותה הסיבה. אם אתם חוששים מלכלוך מצטבר- ראוי לציין שזה לא הופך את הפרקט הזה לפחות פרקטי שכן זוויות החריץ מאפשרות ניקיון פשוט בטאטוא או מטלית לחה.

פרקט בלי פאזה, כמו שכבר הבנתם, הוא פרקט ללא החריצים הנחשקים. הלוחות מותקנים בצמידות ויוצרים מראה של רצפה חלקה ואחידה.

ההבדל בין שני סוגי הפרקט הוא ויזואלי, וזה הנחשב ליפה יותר הוא גם זה שתשלמו עליו יותר, תוכלו להתרשם מהמלצות של אדריכלים ומעצבי פנים, אבל כמו בכל דבר הקשור לעיצוב- הכול עניין של טעם ותקציב.

עם צבע או בלי צבע?

כידוע, עיצוב פנים יכול ליצור אשליה של חלל גדול יותר או קטן יותר מכפי שהוא באמת. כך למשל, למראה חלל גדול יותר מומלץ לבחור בפרקט למינציה בצבע כהה כמו ונגה, בשילוב תקרה בהירה וקירות בהירים. את אותו אפקט נוכל לקבל גם אם נבחר בפרקט בצבע בהיר- כמו לבן או אלון, גם הם ייתנו אשליה של מרחבים אך שלא כמו בחדר עם רצפה כהה, כאן נאבד מהחמימות של החלל ונקבל מראה קר יותר. לצביעת הקירות יש משמעות וכדאי להחליט על צבע הפרקט בהתאם לצבעים של הקירות והתקרה.

גוונים בהירים משדרים מודרניות, והם בדרך כלל מתקשרים לעיצוב חדשני וצעיר ומתאים לחללים שהם קטנים יחסית.

אופי כפרי ואלגנטי נקבל מהפרקט בעל הגוון העתיק יותר, זה שמדמה את העץ הישן ונותן ניחוח של יוקרה מיושנת, של ארמון אירופאי. מראה יוקרתי ודרמטי נוכל לקבל גם מהצבעים המעושנים.

מבחר הצבעים הקיימים בפרקט למינציה הוא רב, הודות לייצור הטכנולוגי של הפרקט. ניתן למצוא דוגמאות וגוונים רבים. המלצות על התאמת סוג הפרקט לחלל תוכלו לקבל מכל אדריכל או מעצב פנים ואף מאנשי מקצוע שעודים שנים בתחום.

הרצפה מלבישה את הבית. נדמה לנו שווילונות ושטיחים, רהיטים ואקססוריז למיניהם הם אלו שנותנים את הטון העיצובי, אבל רצפת פרקט משדרגת בקלות את המראה הכולל ונותנת את החותמת העיצובית שאותה אנחנו מצפים לראות. זכרו- יש משמעות רבה בבחירת הצבע של הפרקט והיא תלויה במטרה שאנחנו רוצים להשיג עבור החלל המעוצב.

חפשו בגוגל "פרקט למינציה המלצות"

דילוג לתוכן