מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כי בשמחה תצאו…

חג הסוכות נקרא בתפילות "זמן שמחתנו". זהו חג שהתורה מזכירה שלוש פעמים את החובה לשמוח בו. הרמב"ם אף לומד מחג הסוכות כי כל מצווה שיהודי עושה חייבת להיות מתוך שמחה ובכלל כמילות השיר המפורסם: מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד…

נקודה בפרשה מאת הרב יוסף יצחק טאוב – רב קהילת ממ"ש ומרבני 'מטה משיח נתניה'

אדמו"ר הזקן – בעל התניא ומייסד חסידות חב"ד – מסביר כי התמודדותו של אדם עם יצרו, נמשלת לשני מתאבקים הנאבקים להפיל זה את זה בזירת קרב. במקרה זה, כוח וגבורה לא תמיד יעזרו לנצח, דווקא הזריזות והחיוניות הנובעות משמחה פנימית הם אלו שיביאו את הניצחון המיוחל.

רבים וטובים ניסו להתמודד עם שאלת "מיליון הדולר" איך להיות בשמחה? תורת החסידות שבאה לעולם באחד הזמנים הקשים ביותר בהיסטוריה של העם היהודי הביאה עמה את הבשורה: "השגחה פרטית".

לא קל היה למייסד השיטה החסידית הלא הוא הבעל שם טוב ולנשיאי החסידות – תלמידיו להעביר את המסר המהפכני: הכול בהשגחה פרטית מאת ה'. מגלגל החמה ועד לעלה המתגלגל ברחוב ללא תוחלת כביכול, כל הברואים נעים ופועלים בהשגחה אלוקית פרטנית, וממילא אין מקרה בעולם היות וכדברי משה רבינו בתורה: "אין עוד מלבדו".

ההבנה שהכול בהשגחה הפרטית מאפשרת לאדם, המאמין באחד מן היסודות הבסיסיים ביותר של האמונה היהודית כי "אין רע יורד מלמעלה", להיות שמח בכל זמן ובכל מצב כי יודע בוודאי שה' ברגע זה עושה ומכוון את הטוב ביותר עבורו.

כיום ב"ה, הרבה בזכות המפעל האדיר של הרבי מליובאוויטש מלך המשיח בהפצת תורת החסידות בכל קצווי תבל, מושגים כמו: "השגחה פרטית", "חשוב טוב ויהיה טוב" הינם נחלת הכלל.

בימים כתיקונם אנו מנצלים את ימי חג הסוכות לצאת לרחוב ולשמוח באירועי "שמחת בית השואבה" המפורסמים או "הקפות שניות". השנה דרושה לנו השמחה לא פחות ואולי אף יותר ולכן לא נוותר, נאסוף את בני הבית ויחד נרקוד ונשמח עד אשר נזכה לגאולה האמתית והשלימה בה יקוימו דברי הנביא: "מהרה ישמע בהרי יהודה ובחוצות ירושלים קול ששון וקול שמחה".

חג שמח.

זמן הדלקת נרות בכניסת השבת והחג: 18:04 

זמן יציאת השבת והחג: 18:59

ב"ה

תמונה באדיבות PIXABAY

דילוג לתוכן