מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כיצד מתמודדים עם נזקי צנרת

צנרת היא למעשה מערכת צינורות דרכם זורמים מים לצורכי שתיה, מקלחת ושימושים נוספים בחיי היום יום שלנו. צנרות הבתים מתחברות למערכת הצינורות העירונית וכך התושבים מקבלים מים. מערכת הצינורות נמצאת בקרקעית האדמה, מתחת לבניינים, בתים ומשרדים, בחלקה בעירוני היא מטופלת על ידי חברת מקורות ובחלק שנמצא בבתים אחראים התושבים.

על מערכת הצינורות לעמוד במצבים של חום, קור, רעידות אדמה, שלגים וזרם המים שעוברים בתוכה, למרות חוזק המערכת, לצנרת הבתים יש גם מידי פעם תקלות שתיקונם עלול להיות יקר. לכן חשוב שתדעו שכיום קיים כיסוי נזקי צנרת, כחלק מביטוח דירה. על כיסוי זה נדבר בכתבה הבאה.

מהם נזקי הצנרת השכיחים ביותר?

הנזק השכיח ביותר בצנרת הבתים הוא תקלה בשסתומי הצנרת שיוצרים דליפות של מים ונזילות. דליפות מים ונזילות קטנות או נרחבות, עלולות להגיע לאיזורים גדולים במבנים, משרדים ובתים ולפגוע ביסודות ובקירות החיצוניים והפנימיים. כתוצאה מפגיעות אלו נוצרות רטיבויות שלאורך זמן יוצרות עובש וחיידקים שאינם בריאים עבורנו. תקלות נוספות עלולות להיות במערכת הביוב, תקלות אלו עלולות להוות סכנה תברואתית עבורנו.

איתור נזילות בבתים פרטיים, בנייני דירות ומשרדים

נזילות שמתרחשות, יכולות להיות נזילות מועטות שמטפטפות לאט לאט אל תוך המבנה ולוקח זמן לשים לב שקיימת נזילה או נזילות נרחבות שניתן לראות קצת יותר מהר. הבעיה העיקרית באיתור נזילותהיא שלא תמיד ניתן לזהות אותן בזמן, לרוב נזהה אותן לאחר שכבר קרה נזק למבנה. ובכל זאת, איך תוכלו לזהות שאולי קיימת נזילה ויש לקרוא לבעל מקצוע לבדיקה?

הדרך לזהות נזילה נעשית במספר דרכים. תחילה, אם שמתם לב כי חשבון המים שלכם לאחרונה גדול מהרגיל, כדאי שתבדקו את מערכת הצנרת הביתית שלכם, יכול להיות שלאורך הצינור קיימת נזילה שיש לתקן. מצב מאוחר של זיהוי נזילה הוא באמצעות רטיבויות בקירות המבנה.

רטיבויות יכולות להיות בחלק החיצוני של המבנה או בחלקו הפנימי לאורך הקירות והתקרה. בכל מקרה כזה, חשוב לטפל ברטיבות שהורסת את הקיר ומביאה עימה עובש וחיידקים. והדרך שהכי פחות טובה לזיהוי תקלה בצנרת הביתית שלכם היא מצב שבו הבית שלכם פשוט מוצף במים. לתיקון צנרת במבנה יש עלויות לעיתים גבוהות, אדם שעשה ביטוח דירה והרחבת כיסוי של ביטוח נזקי צנרת, יוכל להשתמש בביטוח זה במקרים מסוימים של תקלות בצנרת.

כיסוי נזקי צנרת כחלק מביטוח הדירה

כיסוי נזקי צנרת הוא הרחבה בתוספת תשלום לביטוח הדירה. כיסוי זה מקנה לבעלי הביטוח את האפשרות להפעיל את כספי הביטוח במקרים בהם נגרם נזק כתוצאה מנזילה של הצנרת הביתית למבנה או לחפצים שנרטבו כתוצאה מכך. הכיסוי יאפשר לכם להחליף או לתקן את הצנרת ואת הציוד שנהרס. הביטוח מכסה גם נזקים שקראו לדירה שלכם כתוצאה מנזילה שקרתה בבית השכנים שמעליכם.

לסיכום, נזקים בצנרת עלולים להיות שכיחים ועלות התיקון שלהם יקרה, לכן מומלץ שתציידו עצמכם בהרחבת ביטוח לנזקי צנרת כחלק מביטוח הדירה שלכם.

דילוג לתוכן