מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

יום שרב ברחבי הארץ

שם הכתב: ברק גולן

צוותי מגן דוד אדום טיפלו עד כה ב-144 בני אדם שסבלו ממכת חום, התייבשות, התעלפות ותשישות. עד לשעה 17:30, יום ד', 144 בני אדם נפגעו כתוצאה מהחום הכבד, וטופלו ע"י צוותי מד"א*מדובר בעלייה של אחוזים בודדים, לעומת יום קיץ רגיל*בשריפות שפרצו ברחבי הארץ טיפלו צוותי מד"א ב-7 בני אדם במצב קל, שנפגעו כתוצאה משאיפת עשן וקשיי נשימה

 

משעות הבוקר (ד'), טיפלו צוותי מד"א העומדים בכוננות מוגברת ברחבי הארץ ב-144 בני אדם, שנפגעו כתוצאה מהחום הכבד, בהם ילד בן 8 מרהט שסבל ממכת חום ופונה לבי"ח במצב קשה ו-143 במצב קל, שסבלו מהתייבשות, התעלפות וסימני מכת חום.

 

*מנכ"ל מד"א, אלי בין:* "מנתוני מגן דוד אדום עולה כי לא נרשמה היום עלייה משמעותית במקרים של פגיעות כתוצאה מהחום, לעומת יום קיץ שגרתי, על אף השרב הכבד. ניתן לייחס זאת למשמעת של הציבור, שנשמע להמלצות של מגן דוד אדום ושאר גורמי הרפואה והחירום. הדבר מדגיש את החשיבות מצילת החיים שיש בהישמעות הציבור להנחיות. בשריפות שפרצו משעות הבוקר, פועלים צוותי מד"א בשיתוף פעולה מלא עם כוחות הכיבוי ושאר כוחות הביטחון, ומאבטחים את פעולות הכיבוי ברחבי הארץ. צוותי מד"א ממשיכים בהיערכות המיוחדת ויתנו מענה לכל תרחיש".

 

במד"א שבים ומזכירים לנהגים שלא משאירים ילדים ותינוקות ברכב ללא השגחת מבוגר, אף לא לרגע. עשרות ילדים ופעוטות מתו בעשור האחרון, לאחר שנשכחו ברכבים נעולים. בנוסף לתשומת לב הנהגים, גם הסתכלות של עוברי אורח על רכבים חונים יכולה להציל חיים, במבט אחד.

 

דילוג לתוכן