מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

השמחה שבנתינה

לאורך כל חייה עוזרת אוסי רואה מנתניה לחיילים, לילדים ולכל מי שצריך. כעת היא מזמינה את כולנו להצטרף אליה, לסייע ככל האפשר ולהרבות באהבת חינם

מאת ישי פלדמן

את ערך העזרה לזולת יישמה אוסי רואה (48) עוד כשהייתה ילדה. אז, היא תמיד אהבה לסייע לאנשים, בין אם בחודשי הלימודים ובין אם בחופש הגדול, שגם ממנו הייתה מקריבה לא מעט ימים למען אחרים. הנתינה, כך היא אומרת, זה משהו שהיא נולדה איתו, ומאז היא פשוט לא יכולה להפסיק. גם היום, בכל רגע פנוי שהיא מוצאת, היא מתנדבת למען חיילי צה"ל ולטובת אוכלוסיות שונות בקהילה בה היא חיה בעיר נתניה. עם מעט עזרה מאנשים טובים נוספים שהיא הכירה לאורך הדרך, היא מצליחה לעשות ניסים ונפלאות.

"תמיד אהבתי להתנדב ולעזור" מספרת אוסי, "אני מוצאת את השמחה שבנתינה ככוח מאוד גדול. כשעושים באהבה למען אחרים, מקבלים מזה את הכוח להמשיך הלאה. לפעמים החיים במדינה הם לא קלים, אך אם נתאחד ונעזור זה לזה, יהיה כאן טוב יותר. עניין ההתנדבות הוא משהו שמגיע מהבית ותמיד לקחתי על עצמי דברים לעשות. תמיד חשבתי שכל אחד יכול וצריך להתנדב ולעזור לאחרים ואני עדיין חושבת ככה".

את מסייעת המון לחיילים. מדוע בחרת דווקא להתמקד בחיילים ובחיילות?

"אני חושבת שהחיילים שלנו עושים דברים מדהימים בתנאים לא קלים, ומשמעותי מאוד שהמורל שלהם יהיה גבוה ושידעו שהם מוערכים. לא משנה מה קורה במדינה, אנחנו צריכים צבא ושלחיילים שלנו יהיה מצב רוח טוב. הם נותנים הכול ומסכנים את החיים שלהם בשבילנו ואנחנו צריכים להחזיר להם. אז החלטתי שכדי לשפר להם את המצב רוח, אני אארגן להם הופעות, אעשה להם ימי כיף, אדאג להם לאוכל טעים שייתן להם תחושה של בית ואשפר להם את תנאי המחייה שבהם הם חיים לאורך רוב הימים שלהם בשירות".

אחד הדברים שאת עושה עבור חיילים הוא משהו שנקרא 'טעם של אמא'. מה זה בדיוק?

"הרעיון הוא להגיע לבסיסים של החיילים עם אוכל ביתי ולספק רגעים כיפים בשגרה שלהם. כמובן שבבסיסי צה"ל לא חסר אוכל, אך יש הבדל בין האוכל שהם אוכלים ביום יום לבין אוכל שנעשה בצורה ביתית. אנחנו מביאים להם דברים טעימים כמו ספינצ'ים, פריקסה, מופלטות ועוד מגוון מאפים ביתיים. העניין העיקרי כאן הוא לאפשר לחיילים קצת זמן שבו הם יכולים להשתחרר מהיום יום שלהם, שלרוב מלא במתיחות ושבו הם מרגישים מאוד לחוצים. זה גם זמן טוב עבורם להתגבש. כשזה נעשה עם אוכל טעים, זה הופך את הכול לחווייתי יותר".

איך החיילים מגיבים לדברים שאת עושה בשבילם?

"הם מאוד שמחים ומעריכים. הם כבר מכירים אותי ובכל פעם שהם רואים אותי, הם מגיעים לחבק אותי ושואלים מתי יראו אותי שוב. הם פונים אליי בכל דבר שהם צריכים ואני מנסה לעזור להם בכל דבר שאני יכולה. אם זה בריהוט, באוכל, בימי כיף ובפעילויות קריוקי שאנחנו מארגנים להם. יש כאלה שגם מגיעים לדבר איתי על דברים אישיים ואני מקשיבה להם".

דבר נוסף שאת עושה למען החיילים הוא שיפור תנאי המחייה שלהם. במה מדובר?

"אני קוראת לזה שיפור חזות הבסיסים. הרעיון הוא לשדרג את מראה הבסיסים שבו החיילים משרתים. לשם כך אני רותמת אנשי עסקים מתחומים שונים כדי לשפר את התנאים בבסיסים. מדובר בלוחמים שלא יוצאים הרבה הביתה, וכשהם חוזרים מהפעילויות הקשות שאותן הם מבצעים, אני רוצה שיהיה להם מקום יפה ונעים לשהות בו. לכן החלטתי להתמקד בזה, ובעזרת אנשים טובים אנחנו מצליחים לשפר את התנאים עבור הלוחמים ברחבי הארץ".

בנוסף למה שאת עושה עבור החיילים, את גם רותמת חיילים לפעילויות למען הקהילה. איך בדיוק?

"יש אוכלוסיות שונות בארץ של נערים ונערות שלא יכולים להתגייס לצה"ל מסיבות רפואיות, למרות שהם מאוד רוצים. פעילות אחת שאני עושה, היא להביא את אותם ילדים לבסיסי צה"ל כדי להגשים להם את החלום להתגייס. כך אנחנו מגשימים להם את החלום להיות בצה"ל לכמה שעות. אנחנו מלבישים אותם במדי הצבא, עושים להם טיול בג'יפ צבאי והם מקבלים מכך המון אושר ומתרגשים מאוד מכך שהם יכולים להרגיש שגם הם משרתים בצבא, גם אם לזמן מצומצם".

את גם מגיעה עם החיילים לבתים של ילדים נכון?

"כן, אני מתנדבת הרבה עם נוער בסיכון ועם ילדים הסובלים ממוגבלויות שונות. אנחנו מבקשים מחיילים להגיע ביחד איתנו כדי לשמח את הילדים האלה במסגרות שבהן הם נמצאים, בין אם אלה בתי ספר או גנים בחינוך המיוחד. אנחנו רוקדים איתם, משחקים איתם ועושים להם כיף. כך אנחנו רותמים את החיילים למען הקהילה ומחברים בין קהילות שונות".

עד כמה את משקיעה בכל הפעילויות שלך בהתנדבות?

"אני כל היום בזה. כל הזמן בעשייה וגם בניסיון לשכנע אנשים להגיע ולהתנדב, מכיוון שאנחנו צריכים עוד מתנדבים. יש אנשים טובים שעוזרים המון ותורמים, אך לא כל אחד יכול לעשות את זה כל הזמן. לכן אנחנו צריכים להגדיל את מספר המתנדבים. אם יש אנשים פרטיים או אנשי עסקים שיכולים לסייע, הם יכולים לפנות אליי. כך ביחד, נוכל לעזור לחיילים שלנו ולעוד אוכלוסיות. אני רוצה להודות לכל מי שעוזרים לי ולציין את 'לופט קורל', שלומי אנג'ל, שלומי ודנה בן סימון, רמה, מנהלת הקבוצה, ואילן משתלות, שמסייעים כל הזמן ועושים המון".

לקראת החגים, מהו המסר שלך לתושבי נתניה?

"אני חושבת שכולנו צריכים לעשות משהו עבור הקהילה והצבא. אני עושה את המיטב ואני חושבת שכל אחד יכול לעשות ולתרום כפי יכולתו. אני מאחלת לעם שלנו אהבת חינם ושתהיה ערבות הדדית אחד לשני".

המעוניינים להצטרף ולסייע מוזמנים להתקשר לאוסי: 052-5322247

בפיייסבוק: "נותנים את הלב והנשמה"

קרדיט צילומים: צילום עצמי

דילוג לתוכן