מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הפריחה בשיאה

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

פרח אירוס הארגמן הקדים את פריחתו השנה בשמורת האירוסים, הציבור מוזמן ליהנות מטיול רגלי בחיק הטבע. גשר השמורות מאפשר מעבר נגיש ונוח אל ריאה ירוקה נוספת – בריכת אגם החורף

 

שבתות חורף נעימות הן הזמן האידיאלי לבילוי משפחתי בחיק הטבע, זוהי גם הזדמנות טובה להכיר לילדים הקטנים את המגוון העצום של הצמחים שיש בארץ.

ביציאה הדרומית מנתניה, לא רחוק ממחלף פולג משתרעת שמורת אירוס הארגמן, בה מרוכזת האוכלוסייה הגדולה ביותר של פרח נדיר זה, שפריחתו נמצאת בעיצומה בימים אלו. השמורה משתרעת בין שתי גבעות כורכר בלב אזור פרדסים ושדות, המהוות את אחד השרידים האחרונים לנוף הטבעי של מישור החוף.

בשמורת האירוסים המרשימה בנתניה שבילים מסומנים ומשולטים, המקלים על הסיור בה. מראש הגבעה ניתן לצפות לים ועל רחבי השמורה ואף להגיע לחוף פולג. בפתח השמורה מגרש חנייה ללא תשלום.

מצדו השני של הכביש מוצב פארק אגם החורף עם מתקני שעשועים, מדשאות וספסלי פיקניק ובו בריכת החורף הייחודית – ריאה ירוקה וקסומה במיוחד בימי החורף. גשר השמורות מחבר בין שתי הריאות הירוקות הללו ומאפשר מעבר נוח ונגיש למטיילים.

עיריית נתניה מקיימת סיורים מודרכים מקצועיים בשמורת האירוסים. הסיורים יתקיימו ביום שבת, ה-17 בפברואר בשעות 9.00 ו-10.30 וביום שישי, ה-23 בפברואר בשעות 13.30 ו-15.00. נפגשים במפרץ החנייה בכניסה לשמורה בשדרות בן גוריון. הסיורים בהרשמה מראש, ללא תשלום,

בטל': 09-8605827/8

הוראות הגעה: הכניסה לשמורה משדרות בן גוריון אשר בנתניה לכיוון מזרח. בכביש החוף יש לרדת במחלף פולג ולאחר קילומטר נסיעה תחלפו על פני השמורה שתהיה משמאלכם. יש לבצע פניית פרסה ולחזור על שדרות בן גוריון על מנת להיכנס לשמורה, או לחנות במתחם החנייה של פארק אגם החורף.

דילוג לתוכן