מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הפנים של נתניה: לא מסתירים בעלי צרכים מיוחדים- משלבים ורוקדים בגאווה

לראשונה בארץ: בי"ס עירוני למחול FLY בניהול העמותה לחינוך בלתי פורמלי ואגף הספורט של עיריית נתניה משלב רקדניות מתמודדות עם מוגבלויות. קבוצת המחול ייצגה את העיר בפסטיבל חנוכה בחיפה ובהופעות בכיכר העיר לתושבי נתניה.

שילוב רקדניות בעלות מוגבלויות החל להיות מיושם בבית הספר העירוני למחול FLY, נתניה, בזכות פרויקט ראשוני של העמותה לחינוך בלתי פורמלי מיסודה של עיריית נתניה. כך, בעוד שברחבי הארץ קיימות רק להקות ייעודיות לבעלי מוגבלויות, בנתניה לקחו את נושא השילוב צעד נוסף, באמצעות שילוב בעלי מוגבלויות לצד שאר הרקדנים.

אחת הרקדניות, פולינה (13) בעלת תסמונת דאון, הצטרפה לבית הספר בחודש ספטמבר. בחג חנוכה הופיעה עם חברותיה בפסטיבל "גימנסטרדה" ה-31 בחיפה ובמופע מחול בכיכר העצמאות כחלק מהדלקת נרות חנוכה.

המנהלת האומנותית של ביה"ס, אולגה לפין: "אני מתרגשת לראות את התהליך שעוברת פולינה לצד התהליך שעוברות חברותיה לקבוצה. הבנות עוזרות לה להשתלב, דואגות לה ורואות בה חברת קבוצה שווה. אני בטוחה שבנות אלה למדו שיעור לחיים ובפעם הבאה כשיפגשו מישהו ששונה מהן, יתייחסו אליו בכבוד ואמפטיה. התגובות שאני מקבלת מהקהל הן תגובות מחממות את הלב וכולי תקווה שנוכל להמשיך עם הפרויקט ולהתרחב איתו."

לריסה זימין- אמה של פולינה סיפרה השבוע "כשפולינה נולדה אני בכיתי. לא פחות מהתסמונת הפחידה אותי העובדה איך אראה את תמונותיה לאנשים. החלטתי מגיל קטן להשקיע בפעילות ספורטיבית וכבר בגיל 3 שלחתי את פולינה לחוג מחול. אפשר להגיד שהניסיון הראשון לא צלח. פולינה לא הייתה מסוגלת להקשיב להוראות המורה. הכי הרבה שהיא עשתה זה לרוץ בסטודיו בשמלה ורודה יפה. אני לא התייאשתי וחזרתי עם פולינה בגיל 6. קשה לקרוא למה שעשתה אז ריקוד אבל היא השתדלה לפחות לחזור על תנועות המורה. עם הזמן תנועותיה השתפרו, המאמץ האינסופי השתלם

ואיך היה יחס הבנות בקבוצה לפולינה? לדברי לריסה "חברותיה לקבוצה, שבהתחלה שמרו מרחק והתייחסו אליה בקרירות, למדו לקבל אותה, התחילו לעזור ולדאוג לה. היום פולינה בת 13, רוקדת בבית ספר עירוני למחול  .FLYקשה לקרוא לה בלרינה, אבל תנועותיה נראות ברורות ומדויקות, היציבה שלה השתפרה והיא מאוד מאוד אוהבת לרקוד. היא עושה חזרות בבית, מודדת תלבושות ומזמרת את השירים עליהם היא רוקדת. והיום, אני בגאווה אומרת שהיא ילדה יפה ולא מתביישת להראות את תמונותיה. החלום הכי גדול של פולינה הוא להיות דוגמנית והחלום הזה כבר לא נראה כל כך רחוק."

האתר של פולינה: http://takayapolina.ru#project
שילוב בעלי מוגבלויות מצטרף למגמת צירוף קהלים חדשים לפעילות בית הספר ולעולם המחול. כזכור, לפני כחודשיים בית הספר החל להפעיל שיעורי מחול לרקדניות המגזר הדתי. בנוסף, בית הספר קלט החודש תלמידות יוצאות העדה האתיופית כחלק מפרויקט "מפתחות".

 

לפרטים והרשמה : בי"ס למחול FLY אולגה לפין: 052-6886138

דילוג לתוכן