מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

המסלולים הטובים ביותר בפריחת הדובדבן

חופשה ביפן היא רעיון נהדר בכל ימות השנה, אך היא הופכת למושלמת עוד יותר בחודשי האביב. בימים אלה, כשהארץ העתיקה מתכסה בפריחה ורדרדה ויפהפייה, אין זמן נהדר מזה לביקור ביפן בכדי ליהנות מאחת החוויות המקומיות העתיקות ביותר: צפייה בפריחת הדובדבן. מתי מומלץ לבקר ביפן כדי לחוות את הפריחה הנפלאה? מהו מזג האוויר בתקופה זו ומהם האזורים האידאליים לצפייה בפריחה? יצאנו לבדוק.

על פריחת הדובדבן

ביפנית נקראת הפריחה הזו בשם "סאקורה" והיא נחשבת לאחד המאורעות החשובים ביותר בתרבות היפנית, כבר מעל לאלף שנים. כמה נפלא שאנו חיים בעידן בו טיסות ליפן הן עניין של מה בכך ואנו יכולים ליהנות מאחד המחזות המרהיבים ביותר בעולם. פריחת הדובדבן משובצת לאורך השנים ביצירות שונות, החל מאמנות מקומית, דרך חרבות הסמוראים ועד לספרות ולשירה היפנית. מעבר להיותה יפה במיוחד, המשמעות של הפריחה היא גם סמלית. היפנים מאמינים כי הופעתה הקצרה בטבע האנושי מסמלת יותר מכל את החיים, את המוות, את ההתחדשות המהירה והמרעננת ואת הקיום הזמני שלנו בעולם. היפנים חולקים כבוד רב כל כך לפריחה, עד כדי ארגון טקסים, משלחות בית ספריות וישיבות ספונטניות משותפות במטרה לצפות בעלים היפים. מלאכת הצפייה המשותפת הזו נקראת "הנא-מי".

העונה הטובה ביותר לצפייה בפריחה

פריחת הדובדבן מתרחשת מדי שנה בחודשי האביב, לרוב בחודשים מרץ-אפריל, אך לעתים גם בחודש מאי. המקומיים מצפים לכך בכיליון עיניים, עד כדי כך שהשירות המטאורולוגי היפני מפרסם מדי שנה את המועדים האידיאליים לצפייה בפריחה והמקומות המשוערים. בצירוף מקרים נהדר, זוהי גם העונה הטובה ביותר לטיול ביפן. הימים נעימים, הערבים קרירים במקצת ויש גם סיכוי לגשם. מומלץ לארוז מטרייה ולבוש חם.

המסלולים הטובים ביותר לצפייה בפריחה

  1. יושינו – ככל הנראה, זהו היעד המפורסם ביותר לצפייה בפריחת הדובדבן ביפן. ביושינו יפרשו לעיניכם מרבדים שלמים של הוורוד-הוורוד הזה, כשהם מכסים את ההרים עד היכן שהעין תוכל לראות. הפארק היפהפה משובץ באינספור עצי דובדבן פסטורליים, אך 'כוכב' המקום הוא ללא ספק העץ הענק, שענפיו הפרושים משתרעים על פני חלק נכבד מהפארק. בשעות הערב העץ מואר והופך ליפה במיוחד.
  2. טירת הימג'י – הטירה היא יעד תיירותי מעניין בפני עצמו. אם תגיעו לכאן בזמן פריחת הדובדבן, תזכו לראות את הצמחים המטפסים על קירות הטירה העתיקים.
  3. 3.       חמשת האגמים בפוג'י – חמשת האגמים היפהפיים ממוקמים למרגלות הר פוג'י הנישא ולצידם פורחים במלוא עוזם שדרות ארוכות של עצי דובדבן יפהפיים.
  4. 4.       טירת הירוסאקי – אחד המקומות המיוחדים ביותר לצפייה בפריחת הדובדבן. זוהי טירה עתיקה בת שלוש קומות, מוקפת חפיר מבוצר ומסביבה פארק עצום, מלא פרחים ועצי דובדבן יפהפיים.
  5. פארק אונו (טוקיו) – בירת יפן הקוסמופוליטית היא לא רק מקום בו רובוטים פוגשים גורדי שחקים, היא גם שופעת פארקים יפהפיים וגנים מטופחים. בתקופת פריחת הדובדבן, הופכים הפארקים הללו לפסטיבלי פריחה שלמים. פארק אונו הוא המפורסם שבהם. הפארק מארח מדי שנה אינספור מקומיים המגיעים לצפייה בפריחה, הכוללת מעל ל-1,000 עצי דובדבן.
  6. פארק מרויאמה (קיוטו) – אם טוקיו היא תמצית המודרניות, הרי שקיוטו היא תמצית המסורת. במקום בו בתי תה עתיקים פוגשים מקדשים קטנים וגיישות לבושות ביגוד מסורתי מתרוצצות בין השניים – תוכלו לפגוש את אחת מפריחות הדובדבן היפות ביותר. הגיעו אל פארק מרויאמה, בו יש את אחד העצים הגבוהים והמרשימים ביותר בעיר.
  7. אגם אשי – האגם השלו נחשב לאחד מהמקומות הנעימים ביותר לבלות בהם קיץ חם, אך גם באביב הוא נהנה מסגולות ייחודיות. בחודשי האביב, עם פריחת הדובדבן, תתגלה לעיניכם תפאורה מפוארת של שלל עצי דובדבן הנושקים לפסלי בודהה לצד האגם או להר פוג'י האייקוני במרחק.
  8. הוקאידו – באי הוקאידו מתקיים אחד הפסטיבלים החגיגיים ביותר לכבוד פריחת הדובדבן. בפארק Matsumae, בו יש מעל למאתיים וחמישים זני עצי דובדבן שונים, תוכלו ליהנות לא רק מפריחתם המיוחדת, אלא גם ממפגש מקומיים ענק ובו דוכני מזון, תה מסורתי, שירת הייקו ומצעדים חגיגיים.
  9. אגם קוואגוצ'יקו – בעיירת הנופש היפה יש כמה מעיינות חמים נהדרים, אך לא פחות חשוב מכך היא גם ביתם של מאות עצי דובדבן מלבלבים. שכרו בקתה קטנה על גדות האגם ותזכו לצפות בפריחת הדובדבן בשיא תפארתה, כשערפל הבוקר מתפזר ומגלה את הר פוג'י המלכותי באופק.
  10. מפרץ מטושימה – המפרץ היפה הוא ביתם של מאתיים איים סלעיים וקטנים. בחודש מרץ-אפריל הוא הופך למיוחד עוד יותר, כשמאות עצי דובדבן פורחים בהמוניהם והופכים את המפרץ לאחד מאזורי התצפית היפים ביותר ביפן כולה.

תמונה באדיבות: https://www.pexels.com/photo/close-up-photography-of-cherry-blossom-tree-1440476/

דילוג לתוכן