מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

המדריך המלא להתקנת תנור אמבטיה

תנור אמבטיה הוא מוצר נוח ושימושי לימי החורף הקרים. אין דבר יותר כיף מלצאת ממקלחת בחורף לחומו הנעים של התנור. כיום יש בשוק מגוון סוגים של תנורי אמבטיה, תנורי ספירלה, מפזרי חום או מקרני חום כולם להתקנה באמבטיה. התקנת תנור אמבטיה יכולה להיות פשוטה מאד או מורכבת מעט, תלוי בתנאים הקיימים בחדר האמבטיה

איזה סוגי תנור אמבטיה יש?


תנור האמבטיה הקלאסי הוא תנור ספירלה, הוא מעט פחות בטיחותי מפתרונות מודרניים יותר בגלל שגוף החימום שלו חשוף ומסוכן למגע. אם התקנת תנור אמבטיה מסוג ספירלה מבוצעת בתקרה או בקיר גבוה הוא כמובן יותר בטיחותי. לתנור ספירלה לרוב אין תרמוסטט פנימי והוא צורך הרבה חשמל, לכן כיום פעמים רבות נוהגים להתקין תנורים אחרים באמבטיה, היתרון הגדול שלו הוא בכך שהוא מחמם בעוצמה ומהר. סוג נוסף וחדש יותר של תנור אמבטיה הוא מפזר חום. אפשר להתאים את העוצמה של מפזר החום אבל חשוב לדעת שהוא פחות אפקטיבי לחדרי אמבטיה גדולים. בנוסף מפזרי חום נוטים למשוך אליהם גם אבק, שבטווח ארוך עלול להיות דליק. מפזר חום נחשב פחות עמיד לאורך זמן, מרעיש וצורך הרבה חשמל.

פתרון חדש נוסף הוא תנורי אינפרא אדום או הלוגן. אם תבחרו התקנת תנור אמבטיה מסוג זה הם מיועדים להתקנה באיזור גבוה ולרוב מגיעים עם חוט לכיבוי, הדלקה וכיוון העוצמה. לתנורים מסוג זה יש לרוב מגנון יותר משוכלל הכולל טיימרים, כיבוי אוטומטי, תרמוסטט ועוד. היתרון של תנורים מסוג זה שהם בטיחותיים יותר מהחלופות וגם צורכים פחות חשמל, החיסרון העיקרי שתנורים מסוג זה מחממים לאט ומתאימים יותר לחללים קטנים. אפשר גם להתקין באמבטיה רדיאטור, פתרון שהוא אומנם בטיחותי וגם יכול לחמם לכם מגבות אבל צורך המון חשמל, מסורבל יותר ותופס מקום, כמו כן הרדיאטור מחמם לאט יחסית והוא מוצר דיי יקר. 

התקנת תנור אמבטיה


במידה ובחדר האמבטיה שלכם קיים שקע חשמלי בטיחותי מוגן מים תוכלו לתלות עצמאית את התנור שבחרתם לפי ההוראות המגיעות איתו. בכל מקרה כדי לבדוק לפני את השקע החשמלי או על ידי חשמלאי או על ידי חיבור בזהירות של מוצר לנסיון בחדר אמבטיה פנוי ולא רטוב. אם אין בחדר האמבטיה שלכם שקע חשמלי שמוגן ממים חשוב להתקין כזה לפני התקנת התנור ומומלץ לקרוא לחשמלאי. חשמלאי מקצועי יכול להתאים לכם גם את דגם התנור המתאים וגם להתקין את שקע החשמל.


כמה עולה להתקין תנור אמבטיה?

המחיר להתקנת תנור אמבטיה משתנה ותלוי בכמה קריטריונים כמו ההכנה שיש לתנור, סוג התנור שאתם בוחרים, האם אתם רוכשים אותו בעצמכם או דרך החשמלאי ועוד. במחיר נע בין 150-300 ש“ח בממוצע.

זקוקים להתקנה של תנור אמבטיה? אנו נשמח לסייע לכם בתהליך שלב אחר שלב. אנו עובדים עם חשמלאים מוסמך בפריסה ארצית ומעניקים שירות מקצועי, יעיל במחיר הוגן. למידע נוסף, צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם בכל שאלה או בקשה. זכרו! עם חשמל לא מתעסקים! קוראים לחשמלאי מוסמך ופותרים את הבעיה בצ‘יק צ‘ק.

קרדיט תמונה:freepik

דילוג לתוכן