מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הכי ירוקים שיש: כנס קבוצות מנהיגות ירוקה של בתי הספר בנתניה, בהשתתפות 500 תלמידים מנתניה, התקיים בפלנתניה

שם הכתב: ברק גולן

כ-500 תלמידים מקבוצות מנהיגות ירוקה של בתי הספר יחד עם המורות המובילות, ובמעמד מחזיקת תיק איכות הסביבה, חברת המועצה ציפי קפל, לקחו חלק ביום שיא ייחודי במינו שנערך בפלנתניה – זאת כאות הוקרה על פועלם במהלך שנת הלימודים.

הכנס השנתי שהינו מסורת בעיר נתניה, עמד בסימן כוכבים ירוקים והקשר של האדם לאדמה וליקום. בכנס, שהופק על ידי אגף איכות הסביבה ומינהל החינוך בעירייה, נטלו חלק נציגי הרשת הירוקה המלווה את בתי הספר בכל הקשור לחינוך, לשמירה על משאבי הטבע וכן לאורח חיים מקיים.

התלמידים מכיתות ג'-ט', בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכוניים, נהנו משלל תחנות וסדנאות הפעלה, בהם, מופע כוכבים בפלנטריום, "זבל" חללי, אור מכוון, משחק בריחה חללי, צילום בחלל, ראייה ואופטיקה, כוח המשיכה, מגוון מינים, ליקוט פסולת, אנרגיה סולארית ועוד…

.התלמידים יחד עם המורות עברו מתחנה לתחנה, החכימו, נהנו, נפגשו ושיחקו עם קבוצות תלמידים מבתי ספר אחרים. את התלמידים בירכו עירית אנג'לקו, מנהלת אגף איכות הסביבה וכן גלעד עזר, ס. מנכ"ל אגף בתי הספר היסודיים. חברת המועצה קפל, מורה ומחנכת בעברה הרחוק, העדיפה לקחת חלק בפעילות עצמה יחד עם התלמידים.

לעיתון השבוע בנתניה מסרה מרינה אלישע, מנהלת המחלקה לחינוך סביבתי, כי הכנס מתקיים מידי שנה, תמיד בשבוע האהבה לסביבה, בנושא הנבחר מראש. "מטרתו העיקרית של הכנס, מתבטא בהוקרה לתלמידים, למורים ולמורות על פועלם במהלך השנה. ואכן, גם השנה, הפעילות הסביבתית, הערכית והחינוכית של קבוצות מנהיגות ירוקה, הייתה מעולה ורבה".

צילום תמונה ראשית: באדיבות עיריית נתניה

דילוג לתוכן