מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

החשיבות של בדיקה תרמוגרפית

מחקרים רבים מראים ששריפות אשר נגרמות מלוחות חשמל הינן מאוד קטלניות. הן גורמות לנזקים חמורים ביותר והן מהוות לא פחות מ30% מהגורמים לשריפות. לכן ברור מדוע הבדיקות התרמוגרפיות כל כך חשובות, שכן בפועל, בדיקה תרמוגרפית יכולה למנוע את השריפות הללו ואת התקלות שמובילות להן. אומנם זה נכון שהבדיקות האלה לא מחויבות על פי החוק, אך בפועל, אם אפשר להזמין שירות של בדיקה כזאת שנעשית על ידי המומחים, מאוד לא מומלץ לוותר על כך. לכן זה לא משנה אם אתם עובדים במפעל גדול שיש בו מערכת חשמל סבוכה או שאתם רוצים להיות רגועים ולדעת שמשרדי העסק שלכם לא נמצאים במקום מסוכן – רצוי שתחשבו על הזמנת בדיקה תרמוגרפית. הבדיקה הזאת אומנם תעלה לכם כסף, אך מצד שני, היא יכולה להציל חיים ואפילו רכוש, כך שברור מדוע פעם בכמה זמן צריך לבצע אותה.

בדיקה תרמוגרפית והסיבות לשריפות במערכת החשמל

מעבר לכך שתוכלו להזמין היום שירותי בדיקות תרמוגרפיות, בוודאי תרצו להבין קצת יותר לעומק מדוע עלולות להתרחש בכלל שריפות במערכת החשמל. יש לכך כמה סיבות, כמו למשל: מגעים רופפים, זרמי יתר או רכיבים לקויים. אפילו הזדקנות של רכיבים או חווט עלולה להוביל לשריפה ולכן ברור מדוע יש חשיבות אדירה לבדיקות תקופתיות של מערכת החשמל. האפקט של הגורמים הללו הוא למעשה פליטה של חום, ואפשר לגלות זאת בקלות בעזרת בדיקה תרמוגרפית. הבדיקה היא למעשה סריקה שמתבצעת באינפרא אדום, כך שהיא פשוטה ואינה דורשת עבודה מורכבת מידי או השבתה של מערכת החשמל לאורך זמן ממושך. אם נאתר את התקלות מבעוד מועד, נוכל לתקן אותן מאוד בקלות וכך למנוע אסון משמעותי ביותר כמו שריפה. משמעות הדברים היא שאם אתם אחראים על הבניין שבו אתם גרים או עובדים, חשוב שתהיו מודעים לעניין הזה ורצוי שתזמינו את המומחים בתחום כמה שיותר מהר לבצע את הבדיקה הנדרשת.

אל מי פונים לצורך הזמנת שירות בתחום הזה?

כמובן שכאשר מדברים על ביצוע בדיקה תרמוגרפית ניתן לראות שיש לא מעט מומחים שאליהם תוכלו לפנות. לכן עלה השאלה: אל מי מתקשרים ובמי בוחרים? זה לא משנה אם אתם רוצים שיבצעו אצלכם בדיקה לתקינות של מערכת החשמל או שאתם רוצים להזמין שירותי בדיקת קרינה. מה שבטוח זה שכדאי יהיה לבדוק באיזה אנשי מקצוע מובילים אתם בוחרים. ראשית, שווה לבדוק תוך כמה זמן המומחים יוכלו להגיע אליכם, ושנית, רצוי גם לבדוק האם המחיר שתשלמו יהיה גבוה או לא. האם הבדיקה תתבצע בפועל על ידי אנשי מקצוע מומחים? והאם מדובר על חברה שיש לה מוניטין של חברה רצינית בתחום הזה? בדקו כל מה שאתם יכולים ותראו שבסופו של דבר, כאשר תקבלו את תוצאות הבדיקה, תצאו מרוצים ותוכלו לתקן כל מה שדורש תיקון.

דילוג לתוכן