מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הדלקת נרות שבת – איך עושים זאת ומדוע

יש לא מעט דרכים לכבד את השבת, אחת מהאפשרויות השכיחות ביותר היא להדליק נרות שבת. אם זוהי הפעם הראשונה שאתם עומדים להדליק נרות שבת, מוטב שתבינו כיצד עושים זאת בצורה הנכונה ביותר. בסוף אתם גם צריכים להבין מהי המצווה בהדלקת נרות שבת ומדוע זה חשוב על פי היהדות.

לקיים את המצוות זה חשוב מאוד, אך להבין מהי הסיבה לקיום המצוות זה הדבר החשוב ביותר. כך תוכלו לא רק לבצע את המצווה, אלא לבצע אותה עם התכוונת מלאה – וזוהי השאיפה העיקרית כאשר מדליקים נרות שבת. רוצים לדעת עוד? היכנסו לכאן ותוכלו למצוא את כל המידע החיוני לשמירת השבת.

מדוע מדליקים נרות שבת?

הדלקת נרות שבת זהו אחד מהמאפיינים המיוחדים והשכיחים ביותר ביהדות, והגיע הזמן שתוכלו להבין מדוע מדליקים אותם. הסיבה העיקרית לכך שמדליקים נרות שבת טרם כניסת השבת היא מכיוון שמדובר על מנהג שעובר בין דורות עוד מימי משה רבנו. בנוסף לכך בלא מעט מקומות בתנ"ך מצוין הצורך להדליק את הנרות טרם כניסת השבת, אפילו במקרה שאין מה לאכול בבית.

מתי נהוג להדליק את נרות השבת?

עוד לפני שנסביר לכם איך מדליקים את נרות השבת, אתם צריכים להבין מתי נהוג להדליק אותם. השאיפה היא להדליק את נרות השבת בסמוך ככל האפשר לכניסת השבת, כמה דקות לפני שהשבת נכנסת. כך תוכלו לקבל את השבת במלוא תפארתה. אך במקרה שבו אתם לא תוכלו להדליק את נרות השבת דקות ספורות לפני כניסת השבת, תוכלו להדליק אותם מראש.

איך מדליקים נרות שבת?

את נרות השבת מדליקות הנשים של הבית. את הנרות מעמידים על פמוטים מתחת למשטח. הנשים צריכות לכסות את הראש ולברך "בָּרוּךְ אַתָּה יְיָ אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו וְצִוָּנוּ לְהַדְלִיק נֵר שֶׁל שַׁבָּת." לאחר הברכה ניתן להדליק את הנרות. לאחר הדלקת הנרות ניתן לבקש בקשות שונות מהקדוש ברוך הוא, על פי האמונה לאחר הדלקת הנרות – הברכות והאיחולים עשויים להתגמש, ולכן לא מעט נשים מנצלות את הראש המיוחד הזה.

תמונות באדיבות FREEPIK

דילוג לתוכן