מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הדברה בשיטה ירוקה וידידותית לסביבה

עד לפני כמה עשורים, היה נהוג לטפל בכל בעיית מזיקים קיימת באמצעות תכשירים בעלי ריכוז רעלים גבוה במיוחד. עם הזמן התגלה שחומרים אלו מסכנים את בריאות האדם ואף עלולים להיות קטלניים בחלקם ומזיקים מאוד לסביבה. כתוצאה מכך, התפתחה גישת הדברה חדשנית ובטוחה בשם הדברה ירוקה, באמצעותה תוכלו לטפל ביעילות מצוינת בכל התפרצות מזיקים ומבלי לסכן את בריאותכם האישית.

היכן משתמשים בהדברה ירוקה?

הדברה בשיטה ירוקה וידידותית לסביבה היא למעשה גישת הדברה שלמה, בתוכה תמצאו מספר נרחב של שיטות, תכשירים, חומרים ואמצעים למיגור מזיקים מסוגים שונים. סוג זה של הדברה מהווה אלטרנטיבה לגישת ההדברה הכימית, שבה משתמשים רק בהתפרצויות קשות מאוד ובמקומות שבהם הדבר לא מהווה סיכון חמור. את ההדברה הירוקה, הבריאה והסביבתית תמצאו בדרך כלל במקומות סגורים כמו הבית או בית העסק, בהם כל שאיפה של חומר כימי עלולה להזיק לבריאות ואף להיות קטלנית במגע עם ילדים קטנים, בעלי חיים ודברי מזון.

סוגי ההדברות, התכשירים והאמצעים

ההדברה הירוקה מכילה חומרים טבעיים ואורגניים, שנמצאו עם השנים כיעילים ביותר נגד סוגי מזיקים רבים ממשפחת החרקים, המעופפים והמכרסמים. חומרים אלו הם בין היתר כאלו שדוחים חרקים מסוימים, כמו אדמה דיאטומית או חומצה בורית.

חלק אחר של חומרים מבוסס על תרכיזים רטיבים, רחיפים או אבקתיים מבוססי חלבון או עמילן ומתפקדים כפיתיון רעיל, או על דברי מזון בעלי ריכוז רעל מסוים, כמו למשל פיתיונות בשריים נגד צרעה מזרחית או זבוב הבשר (הזבוב הירוק והגדול מפחי האשפה).

סוג נוסף של הדברה מבוסס על אמצעי לכידה הומאנית, בהם משתמשים כיום כדי לפנות מכרסמים מהסביבה הביתית ולשחררם בשטח פתוח.

קיימים סוגים נוספים של הדברה בשיטה ירוקה וידידותית לסביבה כמו הדברה ביולוגית או אלקטרונית, אך מדובר באמצעים שאינם מיושמים בסביבה הביתית ומתאימים בעיקר למיקומים חיצוניים כמו השדה החקלאי או מקור המים הציבורי.

תהליך עבודת המדביר

אם נתקלתם במזיקים בבית או בגינה, זה הזמן למצוא מדביר באזור תל אביב שיגיע אליכם בהקדם. המדביר יצטרך תחילה לזהות את סוג המזיק ולקבוע האם ניתן לטפל בו בגישה הירוקה ואם כן, באיזו שיטה במדויק. מקצועיות המדביר נמדדת ברגעים אלו ממש, מאחר וחשוב להתאים את סוג האמצעי לסוג המדויק של המזיק כדי לקצור הצלחה מקסימלית. לא אחת קורה שמדביר בלתי מקצועי וללא הסמכה שוגה בזיהוי סוג המזיק ומתאים לו את החומר הלא נכון. סוגים שונים של נמלים או מקקים לדוגמה, מגיבים באופן שונה לחלוטין לתרסיסים או לחומרים ולעתים גם למינונים.

לאחר שסוג המזיק זוהה בהצלחה, המדביר יבהיר לדיירים במקום במה כרוכה ההדברה: באיזו שיטה היא תבוצע, כיצד ומהם הסיכויים לפתור את הבעיה בסבב הדברה יחיד. לאחר שהלקוח נותן את הסכמתו גם מבחינת המחיר, ההדברה תבוצע מיד ותוצאותיה יניבו פירות עד 48 שעות.

תמונה באדיבות FREEPIK

דילוג לתוכן