מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

גבר, גבר!

הידעת? החודש חל יום הגבר הבינלאומי ב-19.11 "טיפוח גברי" – כבר מזמן לא מילה גסה!  עכשיו יותר מתמיד, הגבר ה"חדש" רוצה להיות מטופח.  

מאת – נטע קרצו-נייגר, לוריאל מן אקספרט

העור הגברי עבה יותר מהעור הנשי, ובשל ריבוי השערות שבו, יש בו גם יותר נקבוביות זיעה ושומן, ולכן יש צורך בתכשירים אחרים, חזקים ואפקטיביים יותר. כמו אצל נשים, ישנם סוגים שונים של עור – שמנוני, יבש ומעורב, וכל אחד מהם צריך טיפול מעט שונה כדי להשיג תוצאות טובות.
הסוד של טיפוח לגבר הוא בראש ובראשונה, שמירה על ניקיון העור. חשוב להקפיד לנקות את העור היטב מדי ערב, ולהסיר ממנו את כל הלכלוך והשומנים שהצטברו עליו במהלך היום. לגברים שאינם מגדלים זקן מומלץ להשקיע במוצרי גילוח טובים, כולל אפטרשייב איכותי, כדי לשמור על העור מפני החיכוך של סכין הגילוח בעור הפנים.

 מדוע גבר צריך להשתמש בקרם ייעודי לגבר?

לעור הגבר מאפיינים שונים מעורה של האישה. הנה מספר הבדלים בסיסיים בפיזיולוגיה של עור הגברים: עובי העור : מחקרים קליניים הראו ששכבות הדרמיס והאפידרמיס של הגברים עבות יותר מאלו של הנשים, הודות לריכוז וצפיפות גבוהים יותר של קולגן. אובדן הלחות: לגברים צעירים עור מלוחח יותר מעורן של הנשים והם חווים איבוד מים בעוצמה נמוכה יותר הודות לרמות קולגן גבוהות יותר.כמו כן קמטי הבעה עמוקים יותר: בעוד נשים חוות קמטים שטחיים בגיל מוקדם יותר במיוחד סביב העיניים, גברים חווים קמטים עמוקים יותר, בעיקר במצח. מסת שריר גבוהה ותנועות פנים מוגברות הם בין הגורמים התורמים לקמטים עמוקים יותר. גורם נוסף הוא רמות נמוכות יותר של שומן תת עורי (הבדל של 3 מ"מ בלחיים) הבנוי בצורה שונה מאשר אצל נשים. פחות שומן, במיוחד בלחיים, פירושו פחות ריפוד ותמיכה בעור, התורמים למראה "רזה יותר" ולקמטי הבעה עמוקים יותר, וכן אורח חיים: עשן סיגריות, קרני UV, וזיהום סביבתי הם אויבים נפוצים של הזדקנות העור. גברים נוטים שלא ליישם התנהגות מונעת ואינם מבצעים שגרות טיפוח הולמות. כמו כן, גברים משתמשים בקרם הגנה בתדירות נמוכה יותר מנשים.   מטופח זה יפה – טיפוח לגבר וקבלת מראה בריא, נקי ומטופח תורם לאטרקטיביות של כל גבר, בעיני נשים ובעיני גברים אחרים כאחד. שמירה על שגרת טיפוח גברית תסייע ליצירת מראה טוב יותר, ומעל לכל – עור פנים בריא יותר. 

צילום: יחצ לוריאל פריז

דילוג לתוכן