מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ברוך דיין האמת

וועדת המשנה לתכנון ובנייה שהתכנסה ביום שני השבוע – המליצה לוועדה המחוזית על הרחבתו של בית העלמין במזרח נתניה, שכידוע הולך ומתמלא בשנים האחרונות.

האזור המיועד להרחבת בית העלמין גובל מצפון בתוכנית שכונת "צמרות" אשר נמצאת בתהליכי אישור מתקדמים, ממזרח במועצה אזורית לב השרון, מדרום, בתוכנית "אילנות" המקודמת בשיתוף רשות מקרקעי ישראל והוועדה המחוזיתוממערב בקריית השרון.

ההרחבה המוצעת הינה כלפי דרום ומזרח ובתיאום עם תוכניות גובלות.

יודגש, שמדובר בצעד אחד מתוך מהלך כולל בנושא, שכן בשנת 2015 אושרה תוכנית (צש/100/2/0) שבעבר נמצאה בתחום שיפוטה של המועצה האזורית לב השרון, הכוללת בתחומה שני מתחמים להרחבה עתידית: שלב א' המאושר שטרם נבנה, הכולל קבורה בצפיפות 750 קברים לדונם ובסה"כ כ- 42,000 קברים בסוגי קבורה שונים ושלב ב' התוכנית שהומלצה, המהווה המשך להתפתחות בית העלמין בצפיפות של 900 קברים לדונם עם רצועת גינון היקפי ברוחב של 5 מ' וזיקות הנאה לטובת מעבר כלי רכב והולכי רגל.

התוכנית המומלצת תוסיף פוטנציאל להגדלה ניכרת של בית העלמין, סה"כ כשישים וחמישה אלף מקומות קבורה.

ארז טל, מהנדס העיר מסר ל״השביע בנתניה״: ״תוכניות אלו יאפשרו מענה ראוי לצרכי הקבורה העירוניים לעשור הקרוב, בשים לב לשילוב של מספר שיטות קבורה, בדגש על הפסקה הדרגתית של הקבורה הקונבנציונלית, שאינה מאפשרת ניצול נכון של הקרקע, ומאידך הימנעות ככל הניתן מקבורה "רמה" הרוויה מאוד המאפיינת את בית עלמין ירקון, ובמקום שילוב של קבורת מכפלה וקבורת סנהדרין, תוך שימוש בשיטות תכנון עדכניות.  

תמונה pixabay

דילוג לתוכן