מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

בין מזרח לצפון

מערך התחבורה מצפון העיר למזרח העיר ישונה ויחוזק באופן משמעותי; כך נקבע בתום מפגש עם נציגי הנהגות הורים ופעילי ציבור

מאת ברק גולן

אלי דלל, סגן ומ"מ ראש עיריית נתניה והממונה על התחבורה, נפגש ביום ראשון עם נציגי הנהגות הורים מבתי ספר בצפון העיר, בנושא תחבורה ציבורית שתחבר בין צפון העיר למזרח העיר.

את המפגש יזם דלל בעקבות תלונות של הורים על כך שילדיהם מתעכבים בהגעתם למוסדות חינוך ולמתנ"סים שאינם נמצאים בשכונות שבהן הם מתגוררים.

בישיבה, שבה השתתף גם מוטי פנחסי, מנהל מחלקת תחבורה ציבורית, סיפרו ההורים בהרחבה על הצרכים שנוצרו. דלל פירט על רשימה של הצעות ובקשות למשרד התחבורה – הסמכות העליונה בכל הנוגע לקווי אוטובוסים – שהוכנו מראש והוגשו למשרד מיד בתום הפגישה, לטיפול בטווח המידי.

יש לציין, כי בשנת 2021 צפוי רה-ארגון בתחבורה הציבורית הפנים עירונית, שבמסגרתו יתווספו קווי אוטובוס, ישונו המסלולים בהתאם לצרכי התושבים שנבדקו, יוארך באופן ניכר מספר הק"מ של האוטובוסים ותגדל תדירות מועדי האיסוף.

שרית מורדוק-טויטו, יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר שרת, ציינה כי "רק במוצאי שבת הייתי בקשר עם ההורים בנושא הזה, ולשמחתי כבר למחרת יצר עמי קשר חברי שי בראון, יו"ר הנהגת ההורים בבית החינוך דבורה עומר, ואמר שתתקיים פגישה עם אלי דלל אחר הצהריים. הפגישה הייתה מצוינת והתנהלה באווירה טובה מאוד. דלל ופנחסי היו מאוד קשובים לצרכים שלנו והציעו פתרונות שיעלו בפני משרד תחבורה. יצאתי מהפגישה בהרגשה שהעניין בטיפול ונמצא בעדיפות גבוהה אצל דלל. ברצוני להודות לדלל על מהירות שיא של תיאום הפגישה עמנו ועל הטיפול המידי בנושא. אני מודה מקרב ליבי לשאר המשתתפים בפגישה על הזמינות והאכפתיות: איציק וקנין, יו"ר הנהגת ההורים העירוני; דנה כהן, חברת הנהגת ההורים בשרת, שי בראון ואודי ארביב, יו"ר הנהגת ההורים בבית ספר ביאליק".

"ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, ואנוכי, פועלים כל העת מול משרד התחבורה למען תחבורה ציבורית נאותה בנתניה", אמר דלל, "עד אשר הרפורמה תצא לפועל בשנת 2021, אנו מטפלים בבעיות נקודתיות שעולות. כאשר ראיתי את תלונות התושבים בפייסבוק, זימנתי אותם אליי כדי להאזין להם ולפרט בפניהם את פעולות העירייה. הדיאלוג עם התושבים חשוב מאוד".

צילום עצמי

דילוג לתוכן